По сусідству з бджолами: в Англії готель облаштовує незвичайні будинки

По сусідству з бджолами: в Англії готель облаштовує незвичайні будинки
Фото: з відкритих джерел

Хатка для бджіл, побудована на березі озера, призначена не тільки для розміщення комах. Усі гості можуть порелаксувати поряд – будинок служить виставковим центром британського готелю.

В англійському Сомерсеті компанія Invisible Studio представила пасіку Beezantium на березі озера. Будиночок стане домом для медоносних бджіл.

У стіни хатки вбудовані вулики, де розмістили бджолині родини. Дім-вулик також служить виставковим центром для відвідувачів – гості готелю зможуть побути разом із бджолами, яких видно через внутрішні стінки будинку.

Будинок для бджіл

Будівля розташована на території готелю Тритон у Сомерсеті. Готель діє у Хадспен Хаусі, колишньому заміському будинку з маєтком в сільській місцевості.

Засновник Invisible Studio Пірс Тейлор спроєктував своєрідний вулик, надихаючись химерними павільйонами, які полюбляють ставити у британських садах.

Будинок має вигнутий дах з мідним покриттям та овальні вікна. Інші деталі були спроєктовані спеціально для того, щоб бджолам було комфортно тут жити – стіни оббиті великими панелями дуба, які нещільно прилягають до будівлі та відкривають природні отвори для комах.

У конструкції дому передбачена система мідних труб, які допоможуть пересуватися бджолам.

Бджолиний дім

“Будівля виглядає як щось химерне та грайливе, майже як казкова хатинка з блискучим мідним дахом. Але замість того, щоб бути лише задоволенням, Beezantium призначена для розміщення бджіл у вуликах та для спостереження у зовнішніх стінах”,– зазначає Тейлор.

Хоч бджільництво у містах – не надто хороша ідея через велику смертність бджіл, місцевість поблизу будинку ідеально підходить для медоносних комах та розташування пасіки. Навколо – 18 гектарів сільської місцевості.

Створені місцеві колонії були переміщені на пасіку, і наш пасічник – один з найдосвідченіших у світі, – сказав Тейлор.

Місце, де розташували Beezantium, раніше використовувалось для зберігання сміття. Проте автори проєкту вирішили, що місце поблизу озера чудово підійде для комах.

До будиночка може зайти будь-який гість готелю. Дизайнери провели виняткову роботу – всередині можна спостерігати за життям бджіл, не зачіпаючи їх. Окрім того, будівля візуально виглядає значно більшою всередині, ніж зовні.

Інтер'єр будівлі для бджіл

“Ми хотіли, щоб будівля, яка здалеку виглядає маленькою, але насправді є більшою, коли ви входите,”– розповів засновник проєкту.

Над будинком працювала голландська дизайнерська агенція Kossmanndejong. Митці спільно з Invisible Studio розробляли проєкт інтер’єру та виставки.

Джерело: 24tv.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/po-susidstvu-z-bdzholamy-v-angliyi-gotel-oblashtovuye-nezvychajni-budynky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати