Погодні умови сприяли поширенню хвороб посівів сільгоспкультур

Погодні умови сприяли поширенню хвороб посівів сільгоспкультур
Фото: з відкритих джерел

Волога і тепла погода, яка спостерігалася в Україні в першій декаді серпня, сприяла не тільки нормальному росту і розвитку культурних рослин, але й розмноженню та поширенню хвороб в агроценозах та масовому заростанню посівів бур’янами. Цю тенденцію зазначили фахівці Національної академії аграрних наук України.

Крім того, зазначається, що за спостереженнями науковців Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН характерною особливістю цього року є аномально низький вміст клейковини в зерні пшениці озимої на більшій частині території Вінницької області.

Серед складного комплексу причин, що зумовили це негативне явище, на думку науковців, є: складна структура ґрунтового покриву (низький вміст гумусу, підвищена кислотність); хронічний дефіцит ґрунтової вологи на всіх етапах органогенезу; велика (до 40%) частка еродованих земель; надмірно напружені короткоротаційні сівозміни, в яких половину посівних площ займають соняшник та кукурудза. Крім того, відзначається незадовільний склад попередників майже на половині посівів озимої пшениці; надмірне захоплення сортами та гібридами іноземної селекції, високим вимогам яких далеко не скрізь відповідає рівень існуючої культури землеробства і які, в порівнянні з вітчизняними, є менш пластичними – стійкими до складних умов вирощування.

«Усе це, в комплексі з іншими негативними факторами, створює загальну вкрай небезпечну ситуацію, за якої будь-яке ускладнення погодних умов або спрощення агротехніки здатне спричинити серйозні наслідки», – попередили науковці.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-spryyaly-poshyrennyu-hvorob-posiviv-silgospkultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати