Погодні умови в Україні були надзвичайно корисними для озимини

Погодні умови в Україні були надзвичайно корисними для озимини
Фото: з відкритих джерел

Дуже тепла дощова погода в Україні в третій декаді жовтня була надзвичайно корисною для посіяної озимини. Про це зазначається в декадному огляді Укргідрометеоцентру.

«Відбулося кардинальне поповнення запасів продуктивної вологи в ґрунті на більшості площ до достатнього або оптимального. На посівах озимини активізувалися ростові процеси внаслідок достатнього вологозабезпечення та оптимального для цього виду культур теплозабезпечення. Створювалися сприятливі умови для досить інтенсивного накопичення рослинної маси та укорінення рослин», – зазначили фахівці.

Проте, незважаючи на повернення тепла, фазовий розвиток озимих культур у більшості областей відбувався на 2-3 тижні пізніше середніх багаторічних строків внаслідок попередньої засухи. Основною фазою розвитку озимих культур було утворення сходів, на пізніх посівах – проростання зерна, лише місцями відмічався 3-й листок та кущіння. Одночасно на рано засіяних площах, де засухи не було та завдяки високим температурам, створювалися умови для переростання посівів.

У південних областях, де панувала аномально тепла для кінця жовтня та суха погода, через тривалу засуху агрометеорологічні умови, як у попередній період, були вкрай несприятливі для завершення посівної кампанії та початкового росту вже засіяних озимих культур. Найгірша ситуація спостерігалася в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, де період без ефективних дощів тривав понад 2 місяці.

«У багатьох районах цих областей склалася критична ситуація – через засуху зерно майже місяць лежить у сухому ґрунті та не проростає, на площах, на яких утворилися сходи, відмічається пожовтіння листків внаслідок засухи та зрідження», – вказується в огляді.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogodni-umovy-v-ukrayini-buly-nadzvychajno-korysnymy-dlya-ozymyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати