Повномасштабний моніторинг земель сприятиме збереженню родючості та якості ґрунтів

Повномасштабний моніторинг земель сприятиме збереженню родючості та якості ґрунтів
Фото: з відкритих джерел

Земельний фонд України становить 60,3 млн га і характеризується надзвичайно високим рівнем освоєння. Указом Президента України від 23 березня 2021 року № 111 визначено завдання підготувати законопроект щодо збереження ґрунтів та охорони їх родючості, – про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у своєму коментарі Інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Наразі ми фіналізуємо концепцію Загальнодержавної програми використання та охорони земель до 2030 року. Це буде зрозумілий для землекористувачів та землевласників документ, розраховуємо на його ухвалення найближчим часом», – зазначив він.

Окремо Тарас Висоцький наголосив на пріоритетних цілях Концепції:

  1. Забезпечення публічного моніторингу – це дасть розуміння всім, яка ділянка в якому стані з точки зору якісних показників ґрунту.
  2. Впровадження системи мотивації відновлення родючості ґрунтів – це стимулюватиме громадян або громади дбати про земельні ділянки та їх відновлення. Наприклад, якщо добровільно заходиш в консервацію земель, то розглядатиметься можливість компенсації чи пільгового оподаткування.
  3. Запровадження системи відповідальності за суттєві порушення – вона має бути превентивною: проводитиметься системний моніторинг, аналіз, у випадку  виявлення порушень надаватиметься можливість виправитися, якщо ж це не сприймається – наступатиме адміністративна відповідальність.

Запровадження зрошення в Україні є важливою складовою у відновленні ґрунтів. Заступник Міністра, як приклад, навів малопродуктивні землі Одеської області. Основною причиною їхньої  малопродуктивності виступає відсутність системи меліорації, тому Мінагрополітики працює над відновленням зрошення.  В Одеській області є 12 пілотних проектів, підтриманих обласною радою, і міжнародний проект (Нижньо-Дністровська зрошувальна система) підтриманий ЄБРР, що в цілому дозволить відновити близько 100 тис.га.

«Ми також окремо працюємо над планом дій по відновленню зрошувальної системи, якості води і екологічного стану річки Інгулець», – зазначив перший заступник Міністра.

Нагадаємо, до проекту зрошення Мінагрополітики залучає міжнародних партнерів.  Так, у серпні цього року в межах робочого візиту Президента України до Сполучених Штатів Америки делегацією Мінагрополітики на чолі з Міністром Романом Лещенком проводились зустрічі із зацікавленими американськими інституціями для залучення міжнародної технічної допомоги з питань розвитку меліоративних систем. Зокрема, двосторонні зустрічі щодо проектів відновлення зрошувальних систем пройшли з представниками Світового Банку. Представники Світового Банку розглядають можливість розпочати об’ємний проект з модернізації сільського господарства в Україні.

Крім того, під час зустрічі з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (далі – USAID) було поінформовано про суттєвий прогрес земельної реформи та плани програми розвитку зрошення. У свою чергу USAID запевнило про сприяння зі своєї сторони подальшому розвитку та впровадженню цієї реформи. Окрім того USAID розглядає можливість окремого проекту щодо створення механізмів фінансування організацій водокористувачів. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/povnomasshtabnyj-monitoryng-zemel-spryyatyme-zberezhennyu-rodyuchosti-ta-yakosti-gruntiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати