Проблеми з експортом чітко показали, що переробляти агропродукцію потрібно в Україні

Проблеми з експортом чітко показали, що переробляти агропродукцію потрібно в Україні
Фото: з відкритих джерел

Земельна реформа дала поштовх розвитку галузям, які пов’язані з інвестуванням коштів у землю. На черзі – потужніший розвиток переробки с/г продукції всередині України.

На цьому акцентував заступник міністра агрополітики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«На жаль, перший рік ринку землі припав на час, коли в нас відбувається повномасштабна війна. Тим не менше, земельна реформа стимулювала розвиток цілої низки галузей, і вони повинні розвиватися й надалі. Це в першу чергу меліорація, садівництво, горіхівництво – загалом усе, що пов’язано зі значним вкладенням коштів у гектар землі, чого не відбувалося до того, поки землі сільськогосподарського призначення було заборонено набувати у власність», – пояснив Маркіян Дмитрасевич.

Крім того, ми чітко зараз розуміємо, що зараз дуже необхідний активніший розвиток переробки всередині України, додав він.

Так, за словами заступника міністра, проблеми з експортом через заблоковані українські морські порти показали, що переробляти с/г продукцію потрібно в Україні, а потім експортувати вже готовий товар із доданою вартістю.

Маркіян Дмитрасевич погодився з оцінкою фахівців Київської школи економіки, що, якби ринок землі діяв задовго до війни, якби реалізація земельної реформи розпочалася раніше, ми б на сьогодні такої залежності від експорту зернових не відчували б.

Крім того, заступник міністра прокоментував Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики та сільськогосподарськими компаніями – ТОВ «Сингента» та ТОВ «Адама Україна» – щодо співробітництва на $400 млн.

«Компанії готові проінвестувати цю суму в аграрний ринок України. У першу чергу це стосується авансування їхньої продукції: засобів захисту рослин, насіннєвого матеріалу. Це дуже важлива ініціатива, оскільки проблема ліквідності наших аграріїв та фермерів зараз стоїть дуже гостро у зв’язку з тим, що вони не можуть продати свою продукцію», – зазначив він. Узгоджений механізм передбачає кредитування аграріїв під аграрні розписки.

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/problemy-z-eksportom-chitko-pokazaly-shho-pereroblyaty-agroprodukcziyu-potribno-v-ukrayini
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН