Приватизація спиртзаводів не вирішила проблему тіньового виробництва

Приватизація спиртзаводів не вирішила проблему тіньового виробництва
Фото: з відкритих джерел

Попри певні позитивні результати від приватизації вітчизняних спиртзаводів, наразі не вдалося кардинально змінити ситуацію із тіньовим обігом алкоголю. Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомив виконувач обов’язків директора державного підприємства «Укрспирт» Сергій Блескун.

Керівник «Укрспирту» пояснив, що порахувати загальні надходження від спиртзаводів до бюджету нині з об’єктивних причин стало дещо важче.

«У 2020 році були максимальні відрахування – понад 500 млн грн податків. У 2021 році запрацював ринок, і ми вже не маємо консолідованої інформації, скільки уся галузь переказує податків до бюджету: якщо раніше ми були монополією, то зараз кожен сам за себе», – зазначив Блескун.

Посадовець також прокоментував слова голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, який нещодавно повідомляв, що надходження від акцизного збору останніми місяцями збільшились на 18%.

«Начебто непогано – ринок алкогольних напоїв не зростає, а податкові надходження збільшуються. Але це не та цифра, яку можна назвати задовільною з погляду вирішення проблеми. От якби збирання податків зросло вдвічі, тоді так, можна було б говорити, що ми наступили на хвіст тіньовикам», – вважає фахівець.

Сергій Блескун нагадав, що контрафактна горілка може коштувати вдвічі дешевше за підакцизну продукцію, адже спирт – далеко не найзначніша складова у вартості пляшки горілки.

«Акциз у вартості пляшки горілки – 25 грн. Спирт – 9 грн. Пляшка, етикетка, ковпачок (найпростіші) – близько 10 грн. Плюс ПДВ – 20%, фонд оплати праці, логістика, магазинна націнка до 30%», – пояснив керівник «Укрспирту».

Нагадаємо, 3 грудня 2019 року Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту, яка діє в нашій країні вже 25 років. 11 грудня глава держави підписав ухвалений депутатами закон, що, як сподівається влада, допоможе детінізувати спиртову галузь.

13 грудня 2019 року в Україні набув чинності закон про скасування держмонополії на виробництво спирту.

На першому етапі приватизації на аукціони виставляли 30 спиртових заводів, які входять до складу державного підприємства «Укрспирт».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pryvatyzacziya-spyrtzavodiv-ne-vyrishyla-problemu-tinovogo-vyrobnycztva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати