“Пирятинський сирзавод” зупиняє свою роботу через здорожчання газу

“Пирятинський сирзавод” зупиняє свою роботу через здорожчання газу
Фото: з відкритих джерел

Сировари попередили своїх споживачів, що у зв’язку із високою ціною на природний газ з 1 січня змушені частково обмежити постачання продукції з подальшим зупиненням виробництва.

Генеральний директор ТОВ «Пирятинський сирзавод» (АТ «Молочний альянс») Володимир Бартошак направив листа комерційним партнерам підприємства з попередженням, що з 1 січня підприємство змушене буде частково виконувати заявки на продукції з подальшим припиненням виробництва. Після стабілізації фінансово-економічного стану «Пирятинський сирзавод» обіцяє відновити виробництво.

Гендиректор посилається на причини такого рішення, насамперед, Володимир Бартошак назвав ціну на газ, яка зросла удесятеро у порівнянні з минулорічним періодом показником.

Занепокоєння молочників можна доповнити листом кондитерів. Так, асоціація «Укркондпром» попередила про призупинення виробництва частини асортименту через надвисокі ціни на газ

— Собівартість українського газу за даними уряду близько 3 грн/куб, а всі харчові галузі разом споживають лише 6% від загальних промислових потреб газу. Тому тимчасово надати пільгові ціни на газ для виробників, що забезпечують продовольчу безпеку країни, можливість є і це необхідно зробити якомога швидше, адже з початку січня підприємства почнуть зупинятися, — зазначив президент «Укркондпрому» Олександр Балдинюк.

Раніше своє занепокоєння висловили хлібопекарі. Так, «Укрхлібпром» попросив Уряд забезпечити соціальну ціну на газ, інакше виникнуть перебої з виробництвом хліба.

Криза виникла через стрибки ціни на газ у Європі. Наприклад, у вівторок січневий ф’ючерс на TTF на біржі ICE Futures торгувався за ціною $2138 за тисячу кубометрів. Однак вже у п’ятницю ціна впала до $1300 за тисячу кубів.

Джерело: poltava.to

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pyryatynskyj-syrzavod-zupynyaye-svoyu-robotu-cherez-zdorozhchannya-gazu
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати