рф затягує переговори і нав’язує свої вимоги щодо пролонгації зернової угоди

рф затягує переговори і нав’язує свої вимоги щодо пролонгації зернової угоди
Фото: з відкритих джерел

Український бізнес та держава в цілому потерпають від збитків внаслідок перебоїв у функціонуванні зернового гуманітарного коридору. Анонсовані переговори щодо продовження дії зернової угоди було перенесено на поточний тиждень.

Чому рф затягує з конкретними відповідями щодо зернової ініціативи,  пояснює заступник голови ВАР Денис Марчук:

“Перемовини з рф стосовно дії зернової угоди були зірвані 3 травня, також 5 травня. Марно сподіватися, що цього тижня ми почуємо щось конкретне. Рф затягує перемовини, можливо до виборів президента у Туреччині. Країна-агресор фактично нав’язує свої вимоги: просуває зняття санкцій з “Россельхозбанк”, щоб мати змогу торгувати з усім світом. Тому зараз рф зондує, наскільки інші країни готові піти на поступки. Ще одна вимога агресора – дати змогу експортувати аміак через трубопровід Тольяті-Одеса. Росія прагне зірвати контрнаступ у напрямку Луганської області, де пролягає трубопровід, бо будь-який спалах може завдати екологічної шкоди, оскільки аміак є вибухонебезпечною хімічною речовиною. Поки не буде досягнуто компромісу у відношенні рф, який вона для себе вибиває, ми не отримаємо конкретної відповіді, коли повноцінно запрацює гуманітарний коридор в контексті зернової угоди”.

Чорноморська зернова ініціатива може працювати і без рф.

“Такий досвід вже був у листопаді, коли рф вийшла із зернової угоди. Але в України є свої домовленості з Туреччиною та ООН. Тоді Туреччина наполягла, що гуманітарний коридор буде працювати і без рф, і, дійсно, перевірки на Босфорі відбувалися оперативно. Наскільки після президентських виборів Туреччина буде готова до подібних дій, ми побачимо.  Поки ж кораблі з українським зерном будуть ходити морем час від часу до 18 травня, але після цієї дати ми  фактично станемо залежні від російського флоту. Бо заяви рф вже призвели до того, що трейдери не контрактують українську продукцію на середину травня. Перехідні запаси ми можемо вивезти Шляхами солідарності, але через 2 місяці стартують жнива, і новий урожай потрібно експортувати через Чорне море. Без виходу до моря агросектор і країна в цілому  залишаться без притоку  валютної виручки, бо понад 70% українського експорту становить аграрна продукція”, – додав Денис Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rf-zatyaguye-peregovory-i-navyazuye-svoyi-vymogy-shhodo-prolongacziyi-zernovoyi-ugody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати