Стравою 2023 року стануть хліб та макарони зі знежирених домашніх цвіркунів

Стравою 2023 року стануть хліб та макарони зі знежирених домашніх цвіркунів
Фото: з відкритих джерел

Борошнисті хробаки та цвіркуни впевнено прямують до тарілок споживачів. Чітко замаячила на горизонті комерціалізація альтернативних продуктів із комашиного білку після останнього раунду схвалень регуляторними органами ЄС.

Держави-члени Європейського Союзу дали “зелене світло” проекту імплементаційних постанов від Євркомісії, спрямованих на дозвіл комерціалізації заморожених і ліофілізованих сумішей малого борошнистого хробака (Alphitobius diaperinus) і частково знежиреного домашнього цвіркуна (Acheta domesticus).

«Ці два види їстівних комах пропонують використовувати як інгредієнти в кількох харчових продуктах. Зокрема, вони можуть використовуватися для хліба, зернових і протеїнових батончиків, макаронних виробів, аналогів м’яса та багато іншого», — коментує Аліса Грассі, менеджер із комунікацій IPIFF, Міжнародної платформи комах для харчування і кормів.

За очікуваннями експерта, позитивний висновок держав-членів ЄС посприяє отриманню дозволів для цих продуктів протягом наступних кількох тижнів.

Бажання споживачів пробувати нові продукти, багаті білком, зростає, говорить Грассі. Хоча споживання комах у західних країнах все ще може бути проблематичним.

«Спочатку європейські споживачі можуть бути налякані новизною цих продуктів і тим фактом, що вони ніколи їх не пробували, — пояснює вона. — Та ми вважаємо, що сприйняття споживачами є і буде залежати від змін у соціально-культурних аспектах, попиту на продукт і його доступності».

Споживачам пропонуватимуть не безспосередньо комах, а альтернативні продукти у вигляді сосисок, чи, наприклад, бургерів та хліба.

Заявки на допуск харчів з вмістом комашиного білку наразі подали дві компанії – Ynsect Netherlands (раніше Protifarm) і в’єтнамська компанія Cricket One.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stravoyu-2023-roku-stanut-hlib-ta-makarony-zi-znezhyrenyh-domashnih-czvirkuniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2