Сухе літо та дощова осінь: як триває збір урожаю в Україні

Сухе літо та дощова осінь: як триває збір урожаю в Україні
Фото: з відкритих джерел

Директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак розповів про хід збору урожаю в ефірі телемарафону. За його словами сухе літо суттєво не вплинуло на показники урожайності.

«Звичайно дощовий вересень суттєво знизив темпи збирання пізніх культур – гречки, кукурудзи, соняшнику, сої та цукрових буряків», – зазначив він.

За попереднім прогнозом Укргідромецентру найближчим часом з України відходить атмосферний фронт і ймовірно до 12 жовтня на переважній території України буде сухо, а у подальшому опади також можливі місцями на території Західних та Північних областей.

«По збору врожаю ми відстаємо від звичного графіку на два тижні, але сприятливі метеопрогнози дають впевненість, що все буде зібрано вчасно. Для цього є всі інструменти – техніка, пальне, ресурси. Наразі працюють практично всі хлібоприймальні підприємства та 23 цукрових заводи», – зазначив Ігор Віштак.

За його словами, врожаю вистачає, що повністю забезпечити внутрішню продовольчу безпеку та розширити можливості експорту.

  • Ранніх зернових та зернобобових культур зібрали 38 ц/га, що є середнім показником за останні роки;
  • продовжується збирання технічних, бобових та зернових культур.

Нагадаємо сільгосптоваровиробники всіх областей проводять сівбу озимих зернових культур яких посіяно 1,2 млн га, або 26% до прогнозу (у минулому році на відповідну дату було посіяно 3,5 млн га, або 44% до прогнозу).

  • Пшениці посіяно 1,1 млн га, або 27% (у минулому році на відповідну дату було посіяно 3,1 млн га, або 46% до прогнозу).
  • Ячменю посіяно 96 тис. га, або 14% (у минулому році на відповідну дату було посіяно 252 тис. га, або 25% до прогнозу).
  • Жита посіяно 35 тис. га, або 41% (у минулому році на відповідну дату було посіяно 106 тис. га, або 66% до прогнозу).

За попередній тиждень посіяно 516 тис. га озимих на зерно.

Найбільше озимих зернових культур посіяли аграрії Тернопільщини – 32 тис. га, або 41% до прогнозу.

Сільгосптоваровиробники завершили сівбу озимого ріпаку, якого посіяно 989 тис. га, або 103% до прогнозу (у минулому році на відповідну дату було посіяно 988 тис. га, або 96% до прогнозу).

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/suhe-lito-ta-doshhova-osin-yak-tryvaye-zbir-urozhayu-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати