178171
182818

ТОП-5 країн-споживачів продукції українського птахівництва

Такі дані  наводить прес-служба Союзу птахівників України.

Рейтинг країн-споживачів продукції українського птахівництва у 2020 році має наступний вигляд:

1. Саудівська Аравія – 84,3 тис. т.

2. На другому місті – Нідерланди, які закупили в України – 53,5 тис. т продукції птахівництва.

3. Третє місце посідає ОАЕ – 33 тис. т продукції.

4. Не на багато від третього місця за кількістю придбаної української продукції відстав Ірак – 23 тис. т.

5. А замикає п'ятірку лідерів, які завозять до себе українську курятину та інші продукти птахівництва – Казахстан, який у 2020 році придбав 18,3 тис. т продукції українських птахівників.

Джерело: AgroPolit.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-5 найпопулярніших слабоалкогольних напоїв від українських виробників

Про це пише УНН із посиланням на дані соціологічного дослідження ММІ компанії Kantar TNS.

Так, перше місце у списку належить ТМ "Beer Mix" з часткою споживання 45,4%. На другому місці – ТМ "Shake" (41,2%), на третьому – коктейлі заводу "Оболонь" (39,8%).

Четверте та п'яте місце у списку належить "King's Bridge"(29,4%) і ТМ "Longmixer" (29,3%) відповідно.

Менш вживаними брендами українських слабоалкогольних напоїв є "Revo Alco Energy", коктейлі заводу "Росинка" та "Ice Mix".ТОП-5 областей з найбільшим поголів’ям свиней

За даними Держстату, станом на 1 березня 2021 року поголів’я свиней в Україні склало 5,85 млн голів, що на 2,7% більше порівняно до минулого року, повідомляє УКАБ.

При цьому, зростання відбулося за рахунок збільшення поголів’я в сільськогосподарських підприємствах, які утримують 63% всього поголів’я. Натомість, в господарствах населення продовжується спад – мінус 7% за рік, в першу чергу через неефективність такої форми виробництва.

Наразі на свинокомплексах налічується 3,68 млн голів, а це на 9,6% більше ніж торік.

Області з найбільшим поголів’ям в с/г підприємствах:
- Київська – 484,9 тис.голів;
- Донецька – 448,5 тис.голів;
- Полтавська – 278,8 тис.голів;
- Дніпропетровська – 264,5 тис.голів;
- Львівська – 243,8 тис.голів.

Порівнюючи аналогічний місяць минулого року, деякі області показали стрімкий ріст поголів’я. Полтавська +42%, Тернопільська +56%, Львівська +24%.

«Незважаючи на складну ситуацію зі зростанням вартості кормів, на промислових свинокомплексах поступово йде нарощення поголів’я. Таке зростання заміщує спад поголів’я у господарствах населення і дозволяє до певної міри стримувати імпорт свинини. Подальший розвиток ефективного промислового свинарства є єдиним шляхом для України в розрізі забезпечення власного споживання та виходу на експортні ринки», - пояснює Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.ТОП-3 найефективніші агрокраїни світу

Ізраїль, Нідерланди та Китай вирізняються на тлі інших країн завдяки своїй ефективності та врожайності в агросекторі, пише Агробізнес Сьогодні.

Так, в Ізраїлі нині – максимально можлива врожайність вирощування кукурудзи на зерно – 23,22 т/га, овочів бобових – 10,96 т/га, а також найвища молочну продуктивність дійсного стада корів – 13113 кг/голову/рік.

Ці досягнення є результатом ефективної співпраці науки й агробізнесу. В Ізраїлі є дві важливі складові успіху сільського господарства – наука й інноваційні компанії, що вкладають в дослідження та розробки досить значні інвестиції. Другий аспект – ефективне використання досить обмежених водних ресурсів і наявність розгалуженої мережі систем крапельного зрошення.

Друга країна, що не перестає дивувати світ інноваціями в аграрній сфері, це Нідерланди. Тут мають один із найвищих показників середньої врожайності вирощування пшениці 9,38 т/га, а врожайність картоплі – 42 т/га. Досить успішним і високоефективним є молочне скотарство, де показник продуктивності корів досяг рівня 9154 кг.

Ще один глобальний лідер у агросфері – Китай. Місцевим аграріям за короткий термін вдалося збільшити продуктивність сільського господарства. Це сталося завдяки роботі науковців.

Цікаво, що в Нідерландах збирають рекордні врожаї томатів, які сягають близько 505,6 т/га. За найменшими підрахунками – це майже 20 млн гривень доходу з 1 га.

До слова, у вирощуванні пшениці лідерами є Ірландія та Нідерланди, у вирощуванні картоплі – Кувейт і США, помідорів – Нідерланди й Бельгія, сої – Туреччина й Італія, ріпаку – Данія та Норвегія, винограду та яблук – відповідно Єгипет і Саудівська Аравія та Нова Зеландія й Швейцарія.П'ять найдорожчих алкогольних компаній світу

Світовий ринок алкогольних напоїв оцінювався в 515,2 мільярда доларів у 2019 році і, за прогнозами, досягне 614,7 мільярда доларів при прогнозованому річному темпі зростання 7% з 2021 до 2023 рік. Про це пише видання Insidermonkey.com разом зі списком п’яти найдорожчих алкогольних компаній світу, повідомляє УНН.

5. Американська Altria Group

Вартість: 82,31 мільярда доларів
Активи: 52,6 мільярда доларів

Група Altria відома вином і тютюновими виробами. Протягом четвертого кварталу 2020 року Altria отримала дохід у 6,3 мільйона доларів, що на 4,9% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

4. Британська Diageo

Вартість: 97.06 мільярда доларів
Активи: 42 мільярда доларів

Четверте місце у списку найдорожчіх алкогольних компаній займає Diageo. Від Джонні Уокера до Гіннеса, J&B до капітана Моргана, Diageo є одним із провідних світових виробників алкогольних напоїв преміумкласу. У 2020 році Diageo оголосив про свої плани провести випробування не пластикової та не скляної пляшкової упаковки. Паперова пляшка віскі Diageo, яка буде випробувана навесні 2021 року, виготовлять з деревної маси, яка підлягатиме повній переробці. Чистий органічний продаж зріс на 1%, попри вплив COVID-19 на роздрібну торгівлю.

3. Бельгійська Anheuser-Busch InBev

Вартість: 127,37 мільярда доларів
Активи: 238,3 мільярда доларів

Бельгійська компанія AB InBev виробляє та розповсюджує алкогольні та безалкогольні напої у всьому світі. Це найбільший пивовар у світі за обсягом та доходом, продаючи понад 600 брендів пива (наприклад, Bud) у 150 країнах. У 2019 році Anheuser-Busch InBev мав найбільшу частку ринку на світовому ринку пива, контролюючи приблизно 30% обсягу продажів пива. Неорганічні доходи AB InBev у четвертому кварталі зросли на 4% завдяки збільшенню обсягу та доходу на 2 гектолітри на 2,7%.

2. Китайська Wuliangye Yibin Co. Ltd.

Вартість: 189 мільярдів доларів
Активи: 14,9 мільярда доларів

Wuliangye перекладається як “лікер із п’яти зерен”, тоді як Ібінь — місто в провінції Сичуань Китаю, де виробляється алкоголь. Компанія є другим за вартістю виробником байцзю в Китаї. Вона виробляє та розповсюджує дистильовані та змішані лікери. Компанія повідомила про 14% річний приріст виторгу за 2020 рік. За останні дванадцять місяців акції Ібіну зросли на 136,37%.

1.Китайська Kweichow Moutai Co. Ltd.

Вартість: 449,5 мильярда долларів
Активи: 25,6 мильярда долларів

Очолює список найдорожчих алкогольних компаній китайська Kweichow Moutai. Компанія є найдорожчою алкогольною компанією у світі за ринковою капіталізацією, що перевищує ВВП у третьому за багатством місті Китаї приблизно на 417,4 млрд доларів. Конгломерат головним чином займається виробництвом та продажем преміум-класу лікеру Moutai. Майже 97% продажів компанії виробляються вдома, оскільки напій - це національний дух Китаю. Сьогодні бренд розглядається як символ високого класу, оскільки деякі споживачі купують його не для пиття, а для збереження як інвестиції. Лімітована пляшка Moutai може коштувати понад 40 000 доларів США кожна.Forbes оновив список найбагатших українців: Юрій Косюк більше не мільярдер

Forbes оновив рейтинг українських мільярдерів. Його учасниками є сім бізнесменів та політиків, а очолює список Рінат Ахметов, повідомляє Forbes Україна.

Так, статки найбагатшої людини України — Ріната Ахметова — зросли з 2,8 до 7,6 мільярда доларів. Тепер цей олігарх посідає 330 місце у рейтингу багатіїв світу. Найбільші активи Ахметова — в компанії «Метінвест» (3,3 мільярда доларів) та ДТЕК (2,1 мільярда доларів).

На другому місці Віктор Пінчук. З червня 2020 року його статки зросли з 1,4 мільярда до 2,5 мільярда доларів. Із цієї суми 800 мільйонів доларів — нерухомість, 700 мільйонів — гроші, а 500 мільйонів — компанія Interpipe. 

Третій — Костянтин Жеваго. Його статки збільшилися з 1,1 мільярда до 2,1 мільярда доларів. Найбільший актив Жеваго — компанія Ferrexpo (1,4 мільярда доларів).

Також до переліку потрапили Ігор Коломойський (1,8 мільярда), Геннадій Боголюбов (1,7 мільярда), Петро Порошенко (1,6 мільярда) та Вадим Новинський (1,4 мільярда).

Втратив позицію у рейтингу доларових мільярдерів власник "МХП" Юрій Косюк - за даними видання, через зниження ринкової вартості його активів.

Не потрапили до списку також співвласники "Епіцентру" Олександр та Галина Гереги - їхні спільні статки перевищують 1 млрд доларів, але подружжя включають до рейтингу найбагатших людей світу, коли воно володіє понад 2 млрд доларів.

У квітні 2020 року до списку доларових мільярдерів Forbes зарахував 2095 людей у всьому світі. Серед них були шість громадян України - Рінат Ахметов ($2,4 млрд), Віктор Пінчук ($1,3 млрд), Геннадій Боголюбов ($1,2 млрд), Юрій Косюк ($1,1 млрд), Ігор Коломойський ($1 млрд) та Костянтин Жеваго ($1 млрд).
 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.