У кремлі кажуть, що не погоджувалися продовжити зернову угоду

У кремлі кажуть, що не погоджувалися продовжити зернову угоду
Фото: з відкритих джерел

У кремлі заявили, що жодних повідомлень від російської сторони про продовження «зернової угоди», про яке сказав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, не було. Про це заявив пресекретар лідера країни-агресора РФ володимира путіна дмитро пєсков, повідомляють пропагандистські російські ЗМІ.

«Жодних заяв, що стосуються продовження зернової угоди, з російського боку не було», – заявив пєсков.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що погодилися з російським президентом володимиром путіним щодо продовження “зернової угоди”, що дозволяє експорт української агропродукції з одеських портів Чорним морем.

Що відомо про “зернову угоду”

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 18 липня.

Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.

Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо Росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-kremli-kazhut-shho-ne-pogodzhuvalysya-prodovzhyty-zernovu-ugodu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати