У Німеччині представили План Маршалла для молочної галузі України

У Німеччині представили План Маршалла для молочної галузі України
Фото: з відкритих джерел

Провідні аграрні асоціації, українські та німецькі аграрії, галузеві експерти зібралися у Ганновері на круглий стіл «План Маршалла для агросектору України», який організувала Всеукраїнська Аграрна Рада, Асоціація виробників молока та благодійний фонд SaveUA у рамках провідної виставки тваринництва EuroTier 2022. 

Після перемоги України першочергові інвестиції мають бути спрямовані в аграрний сектор.

Андрій Дикун, голова Всеукраїнської Аграрної Ради та засновник благодійного фонду SaveUA зазначив: «У порівнянні з країнами ЄС, в яких на аграрний сектор припадає у середньому 1% ВВП, аграрний сектор України до війни становив більше 17% ВВП і приносив країні більше 40% валютної виручки. Через війну експортний потенціал не працює на повну. Ми повинні почати виробляти більше продукції з доданою вартістю і зробити акцент саме на розвиток переробки. Це вже є певною домовленістю між аграрною спільнотою та українським урядом. Ми переконали владу в тому, що аграрний сектор є одним з пріоритетних, бо спроможний підтримувати економіку країни та забезпечити робочими місцями». 

З огляду на поточні збитки та перспективи агросектору, інвестиції на відновлення будуть становити десятки мільярдів доларів.

«Загальні втрати агросектору становлять майже $40 млрд, з яких прямі – $6,6 млрд. По сільськогосподарській техніці – це $2,8 мільярда, по виробничим потужностям – більше $1,5 мільярди, по тваринницьких комплексах – більше $1,5 мільярда. А сади і багаторічні насадження – ще майже $4,4 мільярди. Це ситуація, в якій ми зараз живемо. До того ж агросектор має більше $35 мільярдів непрямих втрат, це упущена вигода: аграрії не зібрали урожай і не посіяли новий, втратили надходження від реалізації продукції тощо», – розповіла Ганна Лавренюк,  генеральна директорка Асоціації виробників молока.

Український агросектор повинен відновлюватися поетапно, переконані аграрні асоціації. Всеукраїнська Аграрна Рада та Асоціація виробників молока запропонували своє бачення Плану Маршалла для відновлення молочної галузі України, який складається з трьох етапів.

За словами віце-президента Асоціації виробників молока Любомира Дикуна, ПЕРШИЙ ЕТАП впроваджується під час активної фази війни. Для цього потрібна термінова підтримка українських товаровиробників. Зокрема, благодійна матеріальна допомога підприємствам з окупованих територій, що втратили поголів’я внаслідок бойових дій, на придбання племінних тварин та матеріальна допомога на ремонт пошкоджених об’єктів та знищеного обладнання. Аграрні підприємства вкрай важливо забезпечити генераторами для безперебійної роботи, ветеринарними препаратами вакцинами, преміксами, кормовими добавками та засобами гігієни для тварин тощо. 

ДРУГИЙ ЕТАП Плану Маршалла включає проекти технічної підтримки: реконструкція ферм, розмінування сільгоспугідь, закупівля племінного скота та надання сервісних послуг агропідприємствам. 

ТРЕТІЙ ЕТАП безпосередньо формуватиме молочну галузь України. Великі зусилля та інвестиції будуть спрямовуватись на розвиток переробки, кооперативів та будівництво навчально-дослідних та освітніх аграрних закладів. 

«Ми вже маємо нову стратегію щодо майбутніх інвестицій. Разом з міжнародними партнерами нам потрібно створювати та розвивати кооперативні молокопереробні заводи, кооперативну бійню, будувати генетичні центри, навчально-дослідні господарства, створювати заводи зрошувального обладнання. І не менш важливо – якісно навчати фахівців та заохочувати молодь працювати в агросфері. Для цього необхідно створювати та будувати Український аграрний університет», – резюмуючи, Андрій Дикун наголосив, що попри війну Україна залишається привабливою для іноземних інвесторів – наш уряд уже має понад 250 заявок від потенційних інвесторів, більшість з них хочуть інвестувати саме  в агросектор України. 

Разом з тим, Всеукраїнська Аграрна Рада, Асоціація виробників молока, Асоціація “Свинарі України” та благодійний фонд SaveUA реалізовують відразу декілька проектів з підтримки аграрних підприємств, які постраждали від воєнних дій, разом з міжнародними партнерами: FAO, USAID, урядом Швейцаріі тощо.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-nimechchyni-predstavyly-plan-marshalla-dlya-molochnoyi-galuzi-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати