За першу половину листопада аграрії експортували майже 3 млн тонн с/г продукції

За першу половину листопада аграрії експортували майже 3 млн тонн с/г продукції
Фото: В порту Ростов-на Дону готовятся к погрузке суда с российским зерном. Зерновая продукция будет поставляться через Черном море в Турцию в соответствии с договоренностями от 22 июля. ( Stringer - Агентство Анадолу )

29,1 млн тонн зернових, зернобобових, олійних культур і продуктів їх переробки перетнуло український кордон від початку війни. Зокрема, за 2,5 місяці осені до інших країн поїхало 16,6 млн тонн агропродукції, з них – 2,8 млн тонн за перші 15 днів листопада. Це на 800 тис. тонн менше, ніж за першу половину жовтня. Зерновим коридором за листопад вивезено близько 1,5 млн тонн с/г продукції.

Загальний тоннаж відправок пшениці складає 6,3 млн тонн, кукурудзи – 11,1 млн тонн. Поставки обидвох культур за першу частину листопада вперше відрізняються в сторону збільшення пшениці: її вивезено 829 тис. тонн, а кукурудзи – 774 тис. тонн відповідно. На середину минулого місяця цих зернових культур було відправлено більше, об’єм кожної становив понад 1 млн тонн.

Третю позицію по відправках у листопаді і в цілому займає олія соняшникова – 307 тис. тонн, це більше на 42 тис. тонн, а ніж було в середині жовтня. Загалом за період війни до інших країн відвантажено 2,6 млн тонн олії.

Така ж тенденція у сторону збільшення спостерігається і у поставка соєвих бобів: 199 тис. тонн за першу половину цього місяця проти 118 тис. тонн за половину жовтня. Загальний тоннаж соєвих бобів за 8,5 місяців становить 1,2 млн тонн.

Зросли на 34 тис. тонн обсяги відправок насіння соняшнику, за 16 днів листопада кордон перетнуло 186 тис. тонн. Усього за період війни направлено 2,2 млн тонн.

Натомість понад у два рази зменшилися поставки ріпаку: 183 тис. тонн за 15 днів листопада проти 341 тис. тонн за 16 днів жовтня. У загальному підрахунку відвантажень за час війни, ріпак посідає 4-те місце серед усіх культур й складає 2,6 млн тонн насіння.

На 84 тис. тонн зменшилися поставки шротів, за два тижні листопада їх поїхало 173 тис. тонн. Натомість об’єм відправлень ячменю у листопаді фактично не змінився й складає 166 тис. тонн.

Загальна картина обсягу агропродукції, який вже перетнув кордон України у відсотках за першу половину листопада, така: 29,33% займає пшениця, 27,39% – кукурудза, 10,86% – соняшникової олії, соєві боби – 7,05%, 6,48% – ріпаку, 6,60% – насіння соняшнику, 6,13% – шроти, ячмінь – 5,88%, соєва олія – 0,28%.

Вивезення с/г продукції у розрізі його транспортування за перші два тижні листопада таке: портами (морськими та річковими) відправлено 1,9 млн тонн, залізницею – 541 тис. тонн, автомобілем – 325 тис. тонн, поромом – 30 тис. тонн.

Інформація щодо обсягів відвантажень за окремими видами товарів та видами транспорту відповідно до ЄАІС «Контроль за доставкою».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/za-pershu-polovynu-lystopada-ukrayina-vidvantazhyla-majzhe-3-mln-tonn-s-g-produkcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати