У Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить фермерам потрапити зі своїми продуктами на полиці супермаркетів

У Раді зареєстрували законопроєкт, який дозволить фермерам потрапити зі своїми продуктами на полиці супермаркетів
Фото: з відкритих джерел

16 вересня у Раді було зареєстровано законопроєкт № 6068 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення сприятливих умов для товаровиробників при реалізації харчових продуктів”. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив член аграрного комітету Верховної Ради Дмитро Соломчук, пише Час-Дій.

Законопроєкт покликаний врегулювати відносини між фермерами, малими виробниками та торговими мережами. Таким чином держава буде підтримувати українських підприємців та невеликих агровиробників з натуральною продукцією.

Дмитро Соломчук описав, з якими проблемами стикається український фермер коли хоче аби його товар стояв на полицях супермаркетів поруч з великими брендами та імпортними продуктами.

“А ви колись задумувались над тим, чи важко потрапити зі своїми продуктами на полиці супермаркетів Розповідаю, як усе відбувається. По-перше, у вас попросять “вхідний” платіж. Ви платите за полицю, маркетинг і послуги супермаркету. Зазвичай такі платежі є дуже високими сягають десятків тисяч доларів.

По-друге, навіть, якщо ви оплатили “вхід” і товар змели з полиць – вам не платять чесно зароблені вами кошти 2,3, а то і 4 місяці. Торгові мережі користуються своєю домінуючою позицією і просто затримують платежі. За ці кошти вони з АВАНСОМ купують польське молоко, чи італійське вино.

По-третє, вам потрібно тримати високу планку вимог торгових мереж, чого часто дозволити собі малі виробники не зможуть. Та й вам доведеться не лише завозити продукти в супермаркети, але й забирати нереалізовану продукцію, сплачуючи штрафи“, – розповідає нардеп.

За його словами, саме тому в українських магазинах:

Польське молоко переважає українське;
Єгипетська картопля переважає українську;
Турецькі овочі переважають українські.

“Таким чином, наші українські фермери фактично фінансують іноземні компанії. Ми хочемо виправити цю несправедливість.

Ви знаєте, патріотизм це не тільки вигукувати гасла. Патріотизм – це також, коли великий та малий бізнес співпрацює на взаємовигідних умовах, підтримуючи один одного! Тому що ми всі маємо працювати на власне благо та благо рідної країни!“, – резюмував Дмитро Соломчук.

Подібну ініціативу в позаминулому році прийняли в Європейському Союзі (Директива №633), нею обмежили недобросовісні торговельні практики в агро та продовольчому ланцюгу поставок.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-radi-zareyestruvaly-zakonoproyekt-yakyj-dozvolyt-fermeram-potrapyty-zi-svoyimy-produktamy-na-polyczi-supermarketiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН