У Румунії пояснили, чому не стали забороняти українське зерно слідом за Польщею

У Румунії пояснили, чому не стали забороняти українське зерно слідом за Польщею
Фото: з відкритих джерел

Румунія не відреагувала, як Польща, на зернову кризу та застосувала, за погодженням з урядом Києва, систему ліцензування експорту та імпорту, щоб румунські фермери були захищені.

Таку заяву зробив прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку Digi24.ro, зазначивши при цьому, що Україні необхідно допомагати до кінця війни, і тому він знайшов, порадившись з президентом Клаусом Йоханнісом, варіант ліцензування експорту та імпорту українського зерна.

“Я один з тих, хто вважає, що Україні потрібно допомагати, поки не закінчиться війна. Наша допомога – допомогти цьому транзиту зерна. Ви бачили, що я не відповів тією ж монетою, якою відповіла Польща. У мене були інституційні дискусії з президентом Румунії на цю тему, і ми обидва прийшли до однієї й тієї ж думки”, – заявив Чолаку.

Він також зазначив, що це війна між диктатором та демократичним світом

“Ми, за допомогою діалогу з прем’єр-міністром України, знайшли цю систему ліцензування, як в Україні для експорту, так і в Румунії для імпорту, щоб фермери були захищені. Але ми не вигадали заборону, тому що сигналом, який ми б дали демократичному світу, було б те, що ми не хочемо допомагати Україні. Це дуже неправильно. Це не війна між РФ та Україною. Ніякої війни між Путіним та Зеленським немає. Це війна між диктатором ат демократичним світом”, – заявив Чолаку.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-rumuniyi-poyasnyly-chomu-ne-staly-zaboronyaty-ukrayinske-zerno-slidom-za-polshheyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати