У США заявили, що рф й надалі отримує рекордні прибутки від експорту продовольства

У США заявили, що рф й надалі отримує рекордні прибутки від експорту продовольства
Фото: з відкритих джерел

Країна-агресор росія продовжує використовувати їжу як зброю. Після односторонньої відмови від участі в Чорноморській зерновій ініціативі світові ціни на продовольство зросли, а сама москва продовжує отримувати рекордні прибутки від експорту зерна.

Про це заявив речник Держдепартаменту США Меттью Міллер, передає “Укрінформ”.

“росія призупинила участь у Чорноморській зерновій ініціативі. Це стало останнім ударом по глобальних постачаннях продовольства. Через кілька годин кремль запустив ракети та ударні безпілотники по зерновому хабу України, порту Одеси”, – зазначив він.

Після цього, додав Міллер, речник російського диктатора володимира путіна пригрозив безпеці українських суден, які наважаться везти продовольство міжнародними водами.

“Очевидно, що росія продовжує використовувати продовольство як зброю війни. Цього разу це вплине не лише на жителів України, а й на світові пропозиції та ціни продуктів харчування”, – сказав він.

За його словами, від початку повномасштабної агресії рф ціни на продовольство зросли на 22%, а за останню добу стрибнули ще більше. 

“Тим часом росія продовжує отримувати рекордні прибутки від експорту зерна”, – заявив представник Держдепартаменту США.

Міллер наголосив, що вплив зловмисних дій москви вже відчувається, особливо в країнах Африканського Рогу, регіону Сахель, у Ємені й Афганістані. Він висловив сподівання, що ці країни усвідомлюють, що саме росія несе відповідальність за блокування доступу продовольства туди, де найбільше його потребують.

Зауважимо, у кремлі відмовилися від продовження “зернової угоди”, дія якої завершилася 17 липня.

Що відомо про “зернову угоду”

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 17 липня.

Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.

Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-ssha-zayavyly-shho-rf-j-nadali-otrymuye-rekordni-prybutky-vid-eksportu-prodovolstva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати