Україна цьогоріч очікує врожай у 67 млн тонн зернових та олійних

Україна цьогоріч очікує врожай у 67 млн тонн зернових та олійних
Фото: з відкритих джерел

Цьогоріч через воєнні дії та погіршення погодних умов Україна матиме значно менший врожай, ніж торік. Проте його буде цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави та збереження її експортного потенціалу. Так, ідеться про понад 51 млн тонн зернових та 16 млн тонн олійних.

Про це розповів директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак.

Він зазначив, що наразі збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 9 млн га (81%) при врожайності 43,4 ц/га. Намолочено 39,1 млн тонн збіжжя. 

Стосовно посівної кампанії озимих, то вона вже завершена на 94%. Так, зернових посіяно 4,4 млн га. Озимого ріпаку – майже 1 млн га. 

За словами Ігоря Віштака, Міністерство агрополітики вже оцінює також потреби на весняну посівну кампанію. Зокрема, потреба добрив на весняний сезон становитиме приблизно 1,5 млн тонн. Необхідність в азотних добрив – більше 1 млн тонн – зможуть забезпечити вітчизняні підприємства. Потребу в комплексних добривах – 0,5 млн тонн – частково покриють за рахунок вітчизняного виробництва, частково – імпорту.

Директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України також прокоментував ситуацію, яка склалася в тваринництві. За словами Ігоря Віштака, у низці областей вона є критичною. Зокрема, скорочення поголів’я худоби становить понад 20%. Скорочення є і в птахівництві. «Птахівництво відновлюється швидкими темпами, а щодо великої рогатої худоби, то на це потрібен час», – зазначив він.

Наразі, за його словами, відпрацьовується механізм оцінки та можливих виплат за збитками, що були завдані українським сільгоспвиробникам. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-czogorich-ochikuye-vrozhaj-u-67-mln-tonn-zernovyh-ta-olijnyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати