Україна годує 150 мільйонів людей у світі

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час онлайн-брифінгу з нагоди Всесвітнього дня продовольства та святкування 75-ї річниці продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає Укрінформ.

«Ми підраховували - і це було підтверджено джерелами міжнародних розрахунків, - що Україна годує 150 млн населення, при власному населенні трохи більше 40 млн. Можливість збільшити цю цифру вдвічі - це реально досяжно», – сказав Висоцький.

Він відзначив величезну роль ФАО за останні 75 років у подоланні голоду у світі. І, за словами заступника міністра, Україна може суттєво допомогти у розв'язанні цієї проблеми. Та для цього нашій країні потрібна інтеграція світових технологій у виробництво, залучення інвестицій, адже, наприклад, зрошення потребує суттєвого фінансування. А найважливіше, Україні необхідна інтеграція в міжнародні ланцюги постачання.

«Що ми побачили цього року? Перша реакція в багатьох країнах на карантин була – закритість, що є дуже негативним з точки зору забезпечення продовольством населення світу. Так склалося, що без активної міжнародної торгівлі неможливо забезпечити фізично продовольством все наше багатомільярдне населення», - підкреслив Висоцький.

За його словами, в цих умовах Україна зробила максимум, щоб не зупинити постачання: «Вона залишилася надійним партнером у забезпеченні тих країн, які потребують продовольства».

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні продовжують дорожчати помідори

Ціни на тепличні томати в Україні на поточному тижні продовжували поступово зростати, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Дану ситуацію, учасники ринку пояснюють активним попитом в умовах скорочення пропозиції цієї продукції. Вибірки томатів в комбінатах зменшилися через похолодання в більшості регіонів країни. Крім того, в продаж практично не надходив дешевший грунтовій томат.

У підсумку представники тепличних комбінатів знову отримали можливість підвищити відпускні ціни. Так, на сьогоднішній день тепличні томати надходять у продаж по 18-23 грн / кг ($ 0,64-0,81 / кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Причиною такої ситуації, за словами продавців, є вельми обмежена пропозиція томата на ринку. Більшість дрібних виробників на цей момент практично завершили реалізацію і пропонують томати тільки дрібним оптом, при цьому якість такої продукції часто невисока. У той же час, збори в стаціонарних теплицях також залишаються малооб'ємними, тому комбінати відпускають продукцію також невеликими партіями.

Відзначимо, що на сьогоднішній день томати закритого грунту в Україні вже стоять в середньому на 23% дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Більш того, багато виробників заявляють про свій намір вже наступного тижня зробити чергові спроби підвищити ціни в даному сегменті, оскільки, навіть після подорожчання попит на томати залишається досить високим.

Друга половина осені для українських молочників буде складною

 Про це пише ІНФАГРО.

Зараз попит на молочні продукти досить високий, ціни ростуть.  Шкода тільки, що цим зростанням цін вже не можуть належним чином скористатися українські експортери.

З настанням середини осені пропозиція молока в Україні швидко скорочується, наближаючись до річного сезонному мінімуму.  Особливо відчутне падіння виробництва в категорії домогосподарств.  Цей процес супроводжується скороченням випуску сезонних і в той же час експортоорієнтованих товарів.

Ситуація що склалася сприяє відновленню імпорту молокопродуктів, і мова вже йде не про сир і свіжі молочні продукти, які активно закуповувалися і в сезон великого молока, а про сировинні позиції.  Трейдери активно прораховують баланси на предмет можливого дефіциту вершкового масла, сухого молока і навіть сироватки.  Укладення угод стримує тільки падаючий курс гривні.

Найближчим часом сировинний дефіцит посилиться.  Прибутковість виробництва молока в більшості сільгосппідприємств невисока.  За розрахунками Інфагро, середня операційна рентабельність по всіх підприємствах становить лише 3%.  За даними експертів ФАО, умовна прибутковість виробництва молока (УМІ) у вересні виявилася найнижчою за останні 5 років (до відповідного місяця).  В таких умовах аграрії будуть намагатися компенсувати свій недоотриманий прибуток за рахунок збільшення цін на молоко.  Розраховувати на зменшення сировинного дефіциту в середньостроковій перспективі переробникам не варто.

Аграрії не поспішають робити великі інвестиції в молочний напрямок, а держава не хоче або не може їх стимулювати.  Зокрема, в бюджеті на наступний рік закладені досить скромні суми підтримки сільгоспвиробників (4 млрд грн).  Профільне міністерство ще робить якісь спроби збільшити підтримку в два рази до 8,4 млрд грн, але навряд чи їх старання будуть успішними, з урахуванням запланованого величезного дефіциту в бюджеті 2021. Загалом, молока в Україні буде мало і дешевим воно не  буде.

Виробникам піднімати далі ціни на свою продукцію пропорційно збільшенню вартості сировини вкрай складно.  Заважає імпорт, та й продажі в цілому, після пожвавлення в першій половині осені, в найближчі тижні швидше за все знову впадуть.  У зв’язку з передбачуваним посиленням карантину в країні, школярі та студенти підуть на тривалі канікули, що безсумнівно вплине на обсяги і структуру реалізації молочних продуктів.

На думку аналітиків Інфагро друга половина осені для українських молочників буде досить складною.

Ваш вибір 'Подобається'.

Деякі магазини запровадили лімітований продаж цукру, який і без того стрімко здорожчав: у чому причина

Хочеш понад п'ять кілограмів в одні руки - вивертай гаманця. Деякі магазини запровадили обмеження на продаж цукру. Товар і без того стрімко здорожчав щонайменше на третину, а тут ще й лімітований продаж.Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Дешевше 17 гривень за кілограм вже й не знайти. Рекорд 22,5 гривні. А деякі  маркети взагалі скромно пишуть ціну за сто грамів цукру. Місцями полиці порожні й оголошення про обмеження.

У  супермаркеті Тернополя взагалі маркетинговий парадокс: ціна від п'яти кілограмів цукру на 40 копійок дорожче, ніж за кіло. 

Линовицький цукрокомбінат цього сезону запрацював одним із перших. Тут уже виробили 9 тисяч тонн продукту. Ледь не половину минулорічної норми. Але третина цукрозаводів досі не запустилася.

Через посуху буряк не вродив, згодом через дощі втратив цукристість. А ще й посіяли цьогоріч менше. Тому виробництво цукру прогнозують у межах 1 млн 200 тис. тонн. Але цукровики радять зберігати спокій: дефіциту не буде. 

"Внутрішній ринок буде забезпечено, тому ніякого там підняття цін, дефіцити пустих полиць не прогнозується, їх не буде. Заводи пізно запустилися і попит ринку переважив пропозицію", - повідомив  аналітик "Укрцукру" Назар Михайловін.

Цукровики підозрюють, що рітейл навмисне підігріває ажіотаж оголошеннями про обмеження продажів.

У Линовиці з конвеєра нині цукор продають по 16 гривень. А ще націнка супермаркету. Голова правління  Линовецького цукрового заводу Сергій Прозор каже, що згодом, коли всі заводи запрацюють, ціна знову знизиться.  Згадує: влітку продавали собі в збиток.

Асоціація рітейлу поведінку магазинів не прокоментувала. А покупці активно запасаються цукром. 

Професор Любомир Хомічак каже, що нинішня ціна на цукор - в межах 20 гривень за кілограм на прилавку -  наближена до реалій. Три роки поспіль заводи ледь животіли, навіть були затримки у виплаті зарплаті. 

"Більшість компаній, щоб залишитися на плаву і диктувати свої умови, я цього не можу стверджувати, могли зробити  такий фактор: "Давайте ми будемо принижувати ціну цукру, тримати на мінімальному рівні з тим, щоб малі підприємства відійшли в інший світ, і будемо диктувати свої умови", можливо тепер все це закінчилося", - зазначає Любомир Хомічак, завідувач відділу цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів Інституту продовольчих ресурсів НААН.

Якщо й була змова, ймовірно, вона в минулому. У майбутньому за цукром може потягнутися все, бо він ледь не в кожному продуктові. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні зібрано 45,7 млн тонн зерна

Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 45,7 млн тонн з площі близько 12,06 млн га (78% до прогнозу).

У розрізі культур зібрано:

  • проса – 230,6 тис. тонн з площі 143,7 тис. га (96%);

  • гречки – 92,1 тис. тонн з  площі 73 тис. га (93%);

  • соняшнику – 10,5 млн тонн з площі 5,4 млн га (84%);

  • сої – 1,8 млн тонн з площі 917,1 тис. га (68%);

  • кукурудзи – 10 млн тонн з площі 2,2 млн га (40%).

Цукрових буряків накопано 2 млн тонн на площі 46,9 тис. га (22%).

З початку збиральної кампанії найбільше урожаю зібрано у Харківській (5,5 млн тонн), Дніпропетровській (4,4 млн тонн), Вінницькій (4,2 млн тонн), Полтавській (4,2 млн тонн) областях.

Британці запустили в космос курячий наггетс

У Британії місцева мережа супермаркетів Iceland Foods вирішила незвичним способом відсвяткувати свій 50-річний ювілей. Вони запустили нагетс у стратосферу, прикріпивши його до метеорологічного зонда. Про це пише Daily Mail.

Запуск відбувся на фермі у Велльсі, поблизу головного офісу компанії. Зонд зробили за спеціальним замовленням: його оснастили додатковою системою стеження та відеокамерою. 

Після запуску зонд швидко піднявся вгору на висоту 33,5 км над Землею та набрав швидкість близько 322 км/год. Як повідомляють експерти, він зумів пережити температуру -60 градусів. 

За кілька годин нагетс впав поблизу схилів. 
Страву обрали не просто так: ця мережа спеціалізується на торгівлі замороженим м'ясом та виробами з нього. За словами керівництва, зонд зумів сягнути висоти в 880 тисяч курячих нагетсів. 

Ваш вибір 'Подобається'.