Україна отримає від партнерів додаткові потужності для тимчасового зберігання зернових

Україна отримає від партнерів додаткові потужності для тимчасового зберігання зернових
Фото: з відкритих джерел

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великобританії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже пливе до України.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі національного марафону «Єдині новини».

Так, за його словами, зважаючи на доволі проблематичний темп розвитку експорту через блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання врожаю до кінця року може сягати від 10 до 15 млн тонн.

«Ми говоримо про тимчасове зберігання. Це так звані рукави для зберігання зерна, якими наші аграрії вже користувалися до війни. Вони мають вигляд довгих поліетиленових мішків, в які вміщується до 200 тис. тонн зерна, і які можна зберігати прямо на полях. Друга опція, яка застосовується в Канаді і США, – так звані тимчасові силуси, або зернові кільця. Це велике металеве кільце, яке кріпиться на звичайному майданчику, на поверхню стелиться спеціальний матеріал, який не пропускає вологи, а зверху він закривається спеціальним тентом, що зберігає зерно від впливу навколишнього середовища. Один такий силус приблизно вміщує 5 тис. зернових», – пояснив Маркіян Дмитрасевич.

Він зазначив, що наразі багато фермерів, розуміючи майбутню проблему, вже закуповують такі рішення, насамперед рукави для зберігання зерна.

Заступник Міністра додав, що до початку повномасштабної війни в розпорядженні українських аграріїв було потужностей для складського зберігання приблизно на 75 млн тонн. Зерносховища на 10 млн тонн перебувають на тимчасово окупованих територіях, решта були або пошкоджені, або знищені внаслідок воєнних дій.

Нагадаємо, Україна в ході весняно-польових робіт засіяла 13,4 млн га сільськогосподарських земель. За прогнозами, очікується отримати врожай у 60 млн тонн зернових та олійних культур.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-otrymaye-vid-partneriv-dodatkovi-potuzhnosti-dlya-tymchasovogo-zberigannya-zernovyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати