Україна продовжує нарощувати експорт фруктів і овочів в Польщу

Україна продовжує нарощувати експорт фруктів і овочів в Польщу
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit за підсумками сезону 2020/21 років (липень-червень), Україна зуміла в черговий раз різко збільшити поставки свіжої та замороженої плодоовочевої продукції в Польщу. В цілому виручка України від фруктового експорту в Польщу зросла до рекордних $ 78,5 млн. доларів США, роблячи цю країну головним ринком збуту української продукції. Більш того, баланс взаємної торгівлі плодоовочевою продукцією між Україною і Польщею був позитивним для України.

Таким чином в сезоні 2020/21 обсяги виручки України від поставок фруктів, ягід, овочів і горіхів в Польщу зріс відразу на 45% по відношенню до сезону 2019/20, а за останні п’ять років виручка виросла в 3,4 рази.

«Польща несподівано стала для України непоганою альтернативою ринку Росії з експорту фруктів і ягід, хоча, звичайно ж, специфіка і структура поставок до Польщі сильно відрізняється від того, що раніше поставлялося на ринок РФ. Правильніше буде сказати, що Польща стала прикладом і стимулом для корінних змін в структурі виробництва і підходах до контролю якості плодоовочевої продукції, що і дозволило Україні різко збільшити експорт всупереч, або навіть завдяки забороні на постачання овочів, фруктів, ягід і горіхів в Росію. Фактично українські виробники стали активніше вивчати досвід Польщі і робити ставку на продукцію з більш високою доданою вартістю, яка могла б користуватися попитом за межами країн СНД», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Він також пояснює, що Польща, насправді, теж отримує непогану вигоду від зростання поставок фруктів і ягід з України.

«Польща є не тільки прикладом, а й своєрідним« маркетологом »України на ринку фруктів і ягід. Адже багато позицій, особливо заморожені ягоди і фрукти, потрапляючи на ринок Польщі, реекспортуються під польськими брендами або польськими компаніями в інші країни світу. Таким чином в Польщі осідають десятки мільйонів доларів додаткової виручки. Крім того, завдяки цьому реекспорту з України, Польща зберігає лідируючі позиції в світі в експорті заморожених фруктів. Хоча, звичайно, не варто заперечувати певного негативного впливу на обсяги внутрішнього виробництва ягід в Польщі з боку України», – пояснює Андрій Ярмак.

Що ж експортує Україна до Польщі в таких значних обсягах? Перш за все це, як вже було зазначено, заморожені ягоди. А якщо ще точніше – то це заморожена українська малина. На заморожену малину в сезоні 2020/21 припадає рівно третина всього експорту в Польщу в вартісному вимірі, а саме $ 26 млн. доларів США. В цілому ж експорт заморожених ягід і фруктів в Польщу приніс Україні майже $ 50 млн. доларів США виручки, збільшившись на 65% за рік. При цьому обсяг експорту зріс на 44% до 23 тис. тонн, що також було новим рекордом. Крім замороженої малини, Україна також постачала заморожену дикорослу чорницю, суницю садову та інші ягоди.

У минулому сезоні вперше Україна різко (в 5,2 рази) збільшила експорт волоських горіхів в Польщу, а ця позиція стала другою за обсягом виручки в плодоовочевому сегменті торгівлі. Далі, в порядку убування виручки, слідують такі позиції українського плодоовочевого експорту: свіжий огірок, заморожені овочі, свіжі помідори, свіжа лохина, гриби, свіжа малина і кавун.

З огляду на тенденції на ринку і обсяги виробництва в 2021 році, не можна виключити, що в сезоні 2021/22 Україна знову збільшить поставки плодоовочевої продукції в Польщу.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-prodovzhuye-naroshhuvaty-eksport-fruktiv-i-ovochiv-v-polshhu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати