Україна вперше почала імпортувати тепличні огірки з Росії

Україна вперше почала імпортувати тепличні огірки з Росії
Фото: з відкритих джерел

Цього тижня вперше в історії Україна почала імпортувати свіжий огірок із країни, яка раніше була основним ринком збуту для українських тепличних огірків – з Росії.

Про це повідомляє EastFruit.

Російський огірок виявляється конкурентним за ціною, не зважаючи на 10% імпортне мито.

«Наразі пропозиція огірка українського виробництва на ринку дуже обмежена – лише кілька комбінатів ведуть відвантаження, тому ціни на український огірок порівняно високі – 38-45 грн/кг ($1,44-1,70 доларів США за кг). Відповідно, на цьому фоні різко зріс імпорт огірка з Туреччини, який доступний у середньому на 5-10 грн/кг ($0.19-0.38) дешевше. Є також у продажу огірок з Білорусі, який коштує трохи дорожче турецького. І це російський огірок надходить на ринок за найнижчими цінами серед усіх конкурентів, оскільки у Росії зараз спостерігається тенденція зниження цін на огірок», – пояснив Євген Кузін, керівник міжнародних проектів Fruit-Inform.com.

За його словами, на даний момент гладкий огірок у Росії можна купити навіть по 60-80 руб/кг ($0,82-1,09 доларів США за кг), а короткий горбик – по 90-120 руб/кг ($1,23-1, 64 доларів США за кг). Тому імпорт огірка з Росії зараз економічно вигідний плодоовочевій торгівлі.

До речі, не лише Україна імпортує огірок із Росії. Навіть Польща, яка є одним із найбільших експортерів тепличних овочів у регіоні, нарощує імпорт тепличних огірків, вирощених у російських теплицях.

«Російський тепличний бізнес знаходиться, вибачте за тавтологію, в тепличних умовах – імпорт із багатьох країн світу заборонено, тепличники багато років поспіль отримують серйозні дотації з бюджету та доступ до дуже дешевого фінансування. В результаті останніми роками в тепличний бізнес Росії прийшли багатомільярдні інвестиції і по огірку країна практично вийшла на самозабезпечення», – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Таким чином, вже зараз кожна п’ята теплиця 5-го покоління (найсучасніший вид теплиць у світі) зараз функціонує на території Росії. Тому 2021 року, за перші три квартали календарного року, Росія експортувала вже 12,2 тис. тонн свіжого огірка. Але імпорт поки що перевищував експорт і становив 34 тис. тонн. Проте імпорт трохи скоротився, а експорт зріс на 23%!

За перші 8 місяців 2021 року Україна імпортувала рекордний обсяг свіжого огірка для цього періоду року – 12,1 тис. тонн, а головними постачальниками огірка в Україну були Туреччина та Білорусь. Експорт огірка за цей же період з України становив 4 тис. тонн і він, до речі, зріс у 2,3 раза до того ж періоду 2020 року.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vpershe-pochala-importuvaty-teplychni-ogirky-z-rosiyi
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати
1

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН