Україна впроваджує європейську систему швидкого оповіщення про харчові продукти і корми

Україна впроваджує європейську систему швидкого оповіщення про харчові продукти і корми
Фото: з відкритих джерел

Україна як кандидат на вступ до Європейського Союзу впроваджує національну систему контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, еквівалентну системі Європейського Союзу, що базується на важливому принципі забезпечення контролю «від лану до столу».

Одним із важливих кроків є виконання вимог Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 178/2002 від 28 січня 2002 року, а саме з метою належного та ефективного здійснення моніторингу будь-яких ризиків, пов’язаних із захистом здоров’я та безпечністю харчових продуктів, Держпродспоживслужба отримує повідомлення, що передаються через систему швидкого сповіщення, та здійснює всі необхідні заходи, які спрямовані на виявлення непридатних харчових продуктів.

Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) – система швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.

У разі надходження повідомлення RASFF Держпродспоживслужба негайно інформує територіальні органи Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, міжрегіональні головні управління Держпродспоживслужби на кордоні та Державну фіскальну службу.

Якщо небезпечні харчові продукти або корми, зазначені у інформаційному повідомлені RASFF, ввезені на митну територію України та введені в обіг, то оператор ринку (імпортер) здійснює відклик таких продуктів та вживає заходів щодо повернення їх до країни-експортера або утилізації на території України відповідно до чинного законодавства, про що інформує Держпродспоживслужбу.

Держпродспоживслужба продовжує і надалі здійснювати всі необхідні заходи стосовно захисту громадян України як споживачів імпортованої продукції та для забезпечення державних гарантій щодо відповідності української продукції вимогам країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

Довідково. Система створена в 1979 році у відповідь на інцидент, пов’язаний з апельсинами, RASFF (на той час вона називалася «Система швидкого сповіщення про продукти харчування») вперше дозволила органам влади ефективно обмінюватися інформацією. «Членами-засновниками» були Бельгія, Данія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди та Сполучене Королівство. Інші країни-члени отримали доступ до RASFF, щойно вступили до Європейського Союзу. 

На малюнку зображена емблема RASFF
На малюнку зображено подальші кроки щодо інформаційного повідомлення RASFF, коли на територію України потрапив небезпечний продукт
На малюнку зображено подальші кроки щодо інформаційного повідомлення RASFF, коли продукт українського виробництва експортований до ЄС
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vprovadzhuye-yevropejsku-systemu-shvydkogo-opovishhennya-pro-harchovi-produkty-i-kormy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  23 Вересня

  Зернова суперечка – перша, але не остання економічна дискусія при вступі України до ЄС, – міністр АПК

  Сівалка Väderstad Proceed V стане доступною для замовлення наприкінці 2024 року

  Українські аграрії зібрали вже 37,4 млн тонн нового врожаю

  Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною

  22 Вересня

  Понад 32 млрд гривень отримали аграрії з початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»

  На олії з мікробів смажатимуть котлети та картоплю фрі — краще для екології та здоров’я

  Єгипет замість російської пшениці планує придбати французьку та болгарську 

  Три судна рухаються до українських морських портів: їх завантажать зерном

  Молочні асоціації України й Польщі закликали уряди до конструктивного діалогу

  Накопичення вагонів у напрямку західних прикордонних переходів зросло до 11 тисяч

  БІЛЬШЕ НОВИН