Україна знову почне експортувати зерно, подобається це росії чи ні, – Буданов
Світ не повинен бути заручником однієї країни-терориста, заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю болгарському телеканалу bTV.
«Атаки на портову інфраструктуру й зерносховища України – це ще одне свідчення російського злочину проти людяності. Через те, що ми скоротили експорт зерна, страждають в основному незабезпечені країни, які у продовольчому сенсі залежать від України – в основному, це країни Азії та Африки», – підкреслив Буданов.
Очільник української розвідки зазначив, що Україна вживає заходів, аби відновити обсяги експорту зернових.
«Ми знову почнемо експортувати зерно, подобається це Росії чи ні. Весь світ не повинен бути заручником дій однієї країни-терориста», – зауважив Буданов.
Що відбувається після виходу рф із зернової угоди?
17 липня сплив термін дії зернової угоди, яка була спрямована на гарантування безпечного проходу суден з українських чорноморських портів, і в кремлі заявили про припинення участі в ініціативі.
Розвідка Великої Британії повідомила 26 липня, що після цього Чорноморський флот країни-агресорки змінив свою позицію, і, ймовірно, готується до дій щодо блокади України.
Того ж дня український Military Media Center поінформував, що збройні сили рф активізували бойову підготовку надводних сил та морської авіації Чорноморського флоту. Зокрема, росіяни відпрацьовують блокування морських районів, виявлення і знищення кораблів. За даними центру, окупанти практикують ураження цивільних суден, які прямуватимуть до та з портів України.
Паралельно російські війська активізували обстріли зернової інфраструктури в Україні, передусім – на Одещині. Лише за девʼять днів окупанти знищили 180 тис. тонн продовольства.
Як писало Financial Times, також рф просуває план з постачання зерна до Африки та витіснення України зі світових ринків. Ідея передбачає, щоб Катар платив москві за доставку зерна до Туреччини, а та розподіляла продовольство у країни, які потребують його.