182818
178171

Українські пивовари виступили проти підвищення акцизу

Українські пивовари впевнені, що запропоноване урядовим законопроектом №4101 підвищення акцизного податку на пиво призведе до рекордного падіння обсягів виробництва, скорочення робочих місць та інвестицій, а також до суттєвого зменшення обсягу загальних надходжень до державного бюджету, які напряму залежать від обсягу ринку. Відповідно до експертного прогнозу, підвищення ставки акцизу призведе до зменшення загальних надходжень до державного бюджету від галузі на 7%, у порівнянні з 2020 роком.

Наразі пивоварна галузь країни демонструє стагнацію, спричинену негативним впливом пандемії COVID-19. Подальше скорочення виробництва призведе до рекордного зменшення використання наявних потужностей (до 37,8% завантаження), а також вплине на рівень зайнятості у пивоварній та суміжних галузях.

"Ми зацікавлені у тому, щоб фіскальна політика змістилася у бік послідовних дій, направлених на боротьбу з ухиленням від оподаткування, недобросовісною конкуренцією, а також на пошук оптимальних джерел наповнення бюджету. Така політика має передбачити рівні умови оподаткування, зниження загального податкового тягаря, а також спрощення адміністрування. Необґрунтоване підвищення ставки акцизного податку може призвести до зміщення структури споживання пересічного українця з пива на більш доступний нелегальний алкоголь, що нестиме серйозні негативні наслідки на здоров’я населення", - зазначила Галина Коренькова, керівник української галузевої компанії "Укрпиво".

Нагадаємо, з 2010 до 2017 року виробництво пива скоротилося майже на 42%. При цьому, ставка акцизного податку на пиво за цей період зросла на 276%. У 2018 році виробництво пива вперше за тривалий період показало незначну позитивну динаміку. При стабільній ставці акцизного податку на пиво у 2018 та 2019 роках загальні відрахування до бюджетів від галузі пивоваріння оцінюються у 17,3 мільярда гривень у 2018 році та 19,4 мільярда гривень у 2019 році, включаючи надходження від акцизу.

"Збереження ставки акцизу на пиво на рівні 2,78 гривні за літр у 2021 році дозволить підтримати галузь у кризовий час та принесе на 600 мільйонів гривень більше надходжень від галузі до бюджетів всіх рівнів, включаючи ПДВ, відрахування із заробітних плат та інші податки", - додала Галина Коренькова.

Довідка:

Компанія "Укрпиво" об’єднує майже всіх виробників пива та солоду в Україні, серед яких великі міжнародні компанії, великі національні компанії, середні та малі підприємства. Пивоварна галузь надає понад 10 тисяч робочих місць, а спільно з суміжними галузями, як-от логістика, сільське господарство, торгівля - забезпечують роботою понад 160 тисяч працівників. У минулому 2019 році загальні відрахування від галузі  до бюджетів всіх рівнів склали понад 19,4 мільярда гривень, а у 2020 році, за експертними оцінками, становитимуть понад 20,3 мільярда гривень.

Джерело: УНІАННапередодні Хелловіну ціни на гарбуз злетіли на третину

Про це Українським Новинам повідомив аналітик УКАБ Іван Колодяжний.

"У цьому році, на відміну від минулого, ціни на гарбуз знаходяться на досить високому рівні. Так, на ринках Шувар і Столичний, 1 кг гарбуза в середньому коштує 8 гривень/кг, при тому, що тиждень тому середня ціна була на рівні 5,8-6 гривень/кг", - сказав він.

Колодяжний зазначив, що за останні кілька років, все більше українців купують гарбуз і оформляють його для Хелловіну.

Він уточнив, що середня вага одного гарбуза може досягати 10-12 кг, що робить вартість його покупки на рівні 80-96 гривень.Кількість і форма власності органів сертифікації не обмежується, - Федерація органічного руху України

Про це у своєму листі зазначила Федерація органічного руху України, яка є один з учасників розробки Порядку сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України була прийнята 21 жовтня 2020 року і невдовзі буде опублікована на Урядовому порталі.

«Тут Україна перейняла ефективну практику країн ЄС, де сертифікацію здійснюють акредитовані сертифікаційні органи і де немає місця будь-якій формі монополії. В Україні, як і в Євросоюзі, кількість та форма власності органів сертифікації не обмежуються. Головне, що всі вони повинні відповідати вимогам статті 28 Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» аби український виробник зміг отримати якісну послугу сертифікації свого виробництва як органічного», - йдеться у повідомленні.

Федерація вважає, що прийняття Порядку сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції є важливим кроком для формування в Україні належного законодавства у сфері органічного виробництва. Реалізація його положень має створити умови для проведення сертифікації виробництва як органічного відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», що, в свою чергу, сприятиме глибшому наповненню внутрішнього ринку органічної продукції. 

«Це також додатково сприятиме зміцненню позитивного іміджу України як виробника та потужного експортера органічної продукції до ЄС та інших країн світу, адже наша держава, нарешті, зможе заявити про себе як про країну з уже законодавчо врегульованим ринком органічної продукції. Це сприятиме посиленню довіри іноземних партнерів до українських експортерів, а в подальшому створить належний базис для взаємовизнання систем контролю», - зазначається у листі . 

Також звертаємо увагу, що затвердженим Порядком сертифікації встановлюються вимоги до сертифікації органічного виробництва, що відповідають законодавству ЄС у цій сфері. Фактично, на сьогодні в Україні таких правил дотримуються більшість виробників органічної продукції, оскільки вони виробляють продукцію з метою подальшого експорту переважно до країн Євросоюзу.

Ваш вибір 'Подобається'.


Мінекономіки розробило проєкт Методичних настанов щодо застосування системи безпечності харчових продуктів у закладах освіти

Мінекономіки продовжує створювати належні умови для контролю за безпечністю харчових продуктів у навчальних закладах. Наступним кроком в реалізації запланованих заходів з реформування системи шкільного харчування є розроблений проєкт Методичних настанов щодо застосування системи безпечності харчових продуктів (НАССР) у закладах освіти.

«Розроблення, ефективне, дієве впровадження системи НАССР в шкільних Їдальнях – це виклик для освітян. Але це дуже важливо і дуже актуально, оскільки будь-які недоліки в питаннях застосування системи безпечності харчових продуктів у навчальних закладах здатні спричинити негативні наслідки і негативно вплинути на здоров’я наших дітей», – зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Глущенко.

Низька динаміка запровадження та використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) у закладах освіти – такі результати комплексного обстеження 500 міських та сільських шкіл, проведеного в лютому - березні 2020 року за ініціативи Олени Зеленської в рамках реформування системи шкільного харчування. 

Проєкт Методичних настанов визначає покрокові заходи щодо розробки та впровадження у навчальних закладах процедур, заснованих на принципах системи управління безпечністю харчових продуктів, а саме:

1) з чого почати та як раціонально використати ресурси і уникнути типових помилок;

2) що саме мають забезпечити програми-передумови системи НАССР і як їх впровадити при різних типах організації харчування;

3) як провести аналіз небезпечних факторів, що можуть вплинути на безпечність харчових продуктів, та визначити критичні контрольні точки;

4) як ефективно застосувати принципи системи НАССР відповідно до оцінки ризиків;

5) як розробити оптимальну систему ведення документації та уникнути додаткового навантаження на відповідальних працівників. 

В Мінекономіки переконані, що застосування цих настанов допоможе закладам освіти полегшити процес адаптації до нових вимог харчового законодавства, дозволить змінити підходи при наданні послуг з харчування та підвищить рівень обізнаності персоналу, задіяного в організації шкільного харчування.

«Впроваджена система НАССР – це запорука безпечного харчування дітей та підлітків, а також дієвий інструмент зменшення рівня харчових отруєнь», – підсумував Сергій Глущенко.

Ознайомитись з проєктом Методичних настанов можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше Мінекономіки розробило проєкт наказу про встановлення Гігієнічних вимог до шкільних харчоблоків.

Довідка:

Проєкт Методичних настанов спрямовано на реалізацію Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента від 25 травня 2020 року № 195/2020, а також Плану заходів з реформування системи шкільного харчування, затвердженого розпорядженням Кабміну № 1008 від 5 серпня 2020 року.Український фермер виготовлятиме льодяники для лікування тютюнової залежності

Шість соток тютюну Олексій висадив навесні 2020 року. Наприкінці жовтня рослина дозріла для збирання, повідомляє Суспільне.

“Він вирощений без використання хімічних препаратів. Ми не застосовували ні гербіцидів, ні пестицидів, ні інших протруйників, тобто сама природа дала йому цю силу. Виріс дуже гарний”, - каже фермер.

Вирощували тютюн на ділянці аграрного університету.

“Це нова для нас культура. Чому ми чому і зацікавились, коли Олексій нам запропонував почати вирощувати тютюн. Традиційно наше населення вирощує махорку, хоча часто називають її тютюном”, - говорить завідувач кафедри селекції та насінництва Віктор Оничко.

Під час дозрівання ділянку з тютюном використовували для демонстрації студентам. А ще помітили закономірність, яку надалі застосовуватимуть в аграрній практиці.

“Розміщуючи на посівах небагато огірків, ми повністю подолали поширення такого шкідника, як попелиця. Жодної обробки не проводили отрутохімікатами. Це говорить про те, що чому б нам не поєднати вирощування тютюну на органічній території і використовувати його як біологічний інсектицид”, - каже Оничко.
Після збору врожаю тютюн сортуватимуть. Далі – ферментація і сушка. А потім фермер планує відправити сировину в швейцарську Женеву, де його дослідять в лабораторії. За умови отримання сертифікату хоче виготовляти льодяники для лікування тютюнової залежності.

“Ця методика давно є в світі, але в тих препаратах використовується нікотин синтетичний, тобто зроблений хімічним шляхом. Наша ідея – це використання органічного, природного нікотину. Його будемо отримувати з цієї рослини, для використання в цих медичних цілях”, - каже фермер.

Робити це планують, як тільки отримають необхідні документи, додає він. “Зараз ми шукаємо партнерів: українські фармкомпанії, які перероблятимуть цю сировину в медичний препарат”, - підсумував Назаренко.
Про замісну терапію тютюнової залежності розповідає лікар-нарколог Тарас Злиденний.

“Лікарі-наркологи використовують багато методик лікування. Однією з них є замісні препарати нікотинового ряду. Якщо людина не курить, а використовує замісні препарати - це вже плюс”, - говорить він.

Також додає, що їх потрібно використовувати тільки за призначенням лікаря.

“Тому що це - препарати замісної терапії нікотинової залежності. Їх не можна вживати багато місяців, років”, - зазначив Злиденний.

Зразки сумського органічного тютюну відправлять до Швейцарії приблизно за місяць.Ціни на пшеницю опускаються на даних про активізацію сівби

На світових пшеничних біржах трейдери фіксували прибутки після п'ятничного стрибка цін та слідкували за сівбою озимої пшениці у США. Оголошені Пакистаном та Сирією тендери підтримають ціни на російську пшеницю.

Опади у вигляді дощу та снігу, що пройшли у пшеничному поясі Американської Рівнини, охолодили ринок пшениці у США. Експорт пшениці з США за тиждень виріс до 363,8 тис т, а загалом у сезоні сягнув 11 млн т із прогнозованих 26,5 млн т. Це лише на 4% перевищує відповідний показник минулого року, але експорт поступово уповільнюється.

За даними звіту МСГ США, який оприлюднили після завершення торгів, станом на 25 жовтня озимою пшеницею в країні засіяно 85% площ у порівнянні з 83% у минулому році та 80% в середньому за 5 років на цю дату. Сходи отримані на 62% площ у порівнянні з 60% у минулому році та 60% в середньому за 5 років.

За даними звіту, у доброму або відмінному стані знаходяться лише 41% посівів озимої пшениці, тоді як рік тому таких було 56%.

Дані про покращення погоди в основних аграрних регіонах Росії, які досі страждали від посухи, посилили тиск на ціни.

Грудневі ф’ючерси в США впали:

на 4,68 $/т до 227,81 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 6,52 $/т до 202,82 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 4,59 $/т до 207,60 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

У Франції станом на 19 жовтня озимою пшеницею засіяно 44% запланованих площ у порівнянні з 27% у минулому році та 52% в середньому за 5 років на цю дату. Опади наступного тижня уповільнять сівбу, проте покращать стан посівів.

Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 2,5 €/т до 207,25 €/т або 245,77 $/т.

В Росії озиминою засіяно 18,2 млн га або 95,1% запланованих площ, проте завдяки сприятливій погоді виробники можуть збільшити площі сівби.

Пакистанська агенція ТСР до 3 листопада проведе тендер по закупівлі 320 тис т борошномельної пшениці довільного походження з відвантаженням до 31 січня.

Сирійська компанія Hoboob до 28 жовтня проведе тендер по закупівлі 200 тис т борошномельної пшениці, чорноморського виробництва, яка має бути поставлена через 60 днів після підписання контракту.

В Україні ціни на пшеницю в порту сягнули рекордних 245-250 $/т або 8350-8400 грн/т на тлі відсутності пропозицій з боку продавців, які стримують  продажі в очікуванні цінового максимуму.

Опади наступного тижня покращать стан посівів озимої пшениці в Україні та сприятимуть збільшенню площ сівби.

Ціни пропозицій чорноморської пшениці залишаються на рівні 255-260 $/т FOB , європейську пшеницю пропонують 248-252 $/т FOB, а аргентинська подорожчала до 255-260 $/т FOB Up River.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.