Уряд доручив Мінагрополітики створити орган для поновлення реєстрації тракторів в Україні

Уряд доручив Мінагрополітики створити орган для поновлення реєстрації тракторів в Україні
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів дозволив Міністерству аграрної політики та продовольства створити орган для реєстрації с/г та лісогосподарських тракторів, причепів, технічних вузлів та запчастин до них, оскільки через законодавчу колізію, що виникла в липні 2021 року, – компетентний орган – Держпродспоживслужба не має права на їхню реєстрацію.

Відповідну постанову щодо врегулювання правових підстав діяльності органів з оцінки відповідності даної техніки чинному технічному регламенту Кабінет міністрів ухвалив на засіданні у середу.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, ухвалення Міністерством економічного розвитку та торгівлі наказу №210-21 від 8 липня 2021 року призвело до того, що низка ухвалених раніше постанов, що регламентували процедуру реєстрації с/г техніки, втратила чинність.

“На сьогодні відповідальні органи за проведення відомчої реєстрації техніки, а саме територіальні органи Держпродспоживслужби змушені припинити реєстрацію техніки”, – зазначено в пояснювальній записці до документа.

Мінагрополітики уточнило, що має забезпечувати впровадження техрегламенту реєстрації тракторів відповідно до ч.1 ст.8 закону “Про технічні регламенти та оцінку відповідностей”, тобто воно уповноважено створювати в рамках закону органи з реєстрації такої техніки та інфраструктуру для їх функціонування.

Відповідно до тексту постанови, створюваний орган зможе затверджувати типи транспортних засобів та їх компонентів і, в разі необхідності, забороняти видачу сертифікатів затвердження їх типу, вести реєстр цих типів, а також перевіряти заходи, що вживаються виробником, для відповідності своєї продукції чинним техрегламентам.

Схвалення постанови дозволить розблокувати діяльність органів з оцінки відповідності технічним регламентам с/г та лісогосподарських тракторів, причепів, технічних вузлів та запчастин, що ввозяться в Україну, розблокувати процедуру реєстрації такої техніки та компонентів та дозволить покупцям легітимно купувати та використовувати її.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-doruchyv-minagropolityky-stvoryty-organ-dlya-ponovlennya-reyestracziyi-traktoriv-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати