182818
178171

Уряд призначив нового очільника Держгеокадастру

Рішення ухвалили на засіданні 10 червня. 

Зазначимо, Лещенко з жовтня 2019 року працював позаштатним уповноваженим президента Зеленського із земельних питань.

Попереднього очільника Держгеокадастру Дениса Башлика звільнили у травні.

Роман Лещенко закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, має ступінь доктора філософії у галузі права. Є депутатом Жашківської районної ради, а також очолює засновану ним групу аграрних компаній, що виробляє сільськогосподарську продукцію.Озима пшениця в Україні знаходиться в процесі формування зернівки

Обстеження посівів озимих зернових культур показало, що на початку червня озима пшениця на більшості посівних площ України завершила фазу цвітіння та перебувала в процесі формування зернівки. Про це АПК-Інформ розповів Микола Солодушко, завідувач лабораторією агробіологічних ресурсів озимих зернових культур Синельниківської селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур НААН України.

Він зазначив, що в південних областях озима пшениця в зазначений період перебувала на початку молочної стиглості зерна. Тоді як у більшості сортів ячменю озимого відзначалася фаза молочної стиглості зерна.

"Такий розвиток рослин є близьким до торішнього, хоча і відбувається з деяким випередженням (від 8 до 12 діб) у порівнянні із середніми багаторічними термінами", - уточнив експерт.Через пандемію коронавірусу світу загрожує продовольча катастрофа

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш та закликав уряди країн діяти швидко, щоб уникнути катастроф.

Необхідно терміново покращити соціальний захист бідних людей, оскільки криза після пандемії коронавірусу може спровокувати голод, наголосив він.

– Навіть у країнах із великою кількістю їжі ми бачимо ризики зриву в ланцюзі постачання продовольства, – сказав Гутерріш.
Близько 50 млн людей ризикують опинитися за межею бідності уже в нинішньому році, але довгострокові наслідки будуть ще гіршими, оскільки неправильне харчування в дитинстві спричиняє страждання протягом усього життя, додав генсек ООН.

Джерело: fakty.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Заборона транспортування сільгосптехніки зашкодить збору врожаю

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням вирішити проблему, яка може спричинити критичні негативні наслідки для збору цьогорічного врожаю зернових та олійних культур. Аграрії опинилися в ситуації, коли їм фактично заборонено транспортувати сільськогосподарську техніку для збору врожаю як в денний, так і в темний час доби, повідомляє прес-служба УЗА.

Як відомо, під час збору врожаю багато виробників сільськогосподарської продукції з метою збору та збереження врожаю повинні швидко перевезти сільськогосподарську техніку з одного місця виконання робіт до іншого. Вказані перевезення переважно здійснюються за допомогою спеціальної техніки (трал) на підставі належним чином оформлених дозволів на перевезення негабаритних вантажів (комбайнів).

Загрози для збору врожаю виникли у зв’язку з тим, що з 1 червня 2020 року «Укравтодор» заборонив рух великовагового транспорту (масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн) автомобільними дорогами загальнодержавного значення в денну пору доби за температури понад 28°С. Така заборона поширюється, в тому числі, на транспортування сільськогосподарської техніки, призначеної для проведення сільськогосподарських робіт та збору врожаю. При цьому, рух габаритного та важковагового транспорту фактично заборонено в темну пору доби відповідно до п.15 «Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30.

Ситуація, коли аграріям фактично заборонено транспортувати комбайни як в денну пору, так і в темну пору доби, призведе до вкрай негативних наслідків для збору врожаю та значних втрат урожаю зернових та олійних. В умовах, коли аграрний сектор забезпечує левову частку експорту та валютних надходжень до країни, а це $22,5 млрд. за результатами 2019 року, з яких експорт зернових та олійних минулого року склав $9,6 млрд, нормальний процес збору врожаю зернових та олійних є вкрай критичним чинником для економіки країни та стабільності її фінансової системи.

Тому, УЗА звернулася до уряду з проханням внести зміни у ч. 2 п.35 Постанови №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та доповнити перелік транспортних засобів, на які не розповсюджуються обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С°, транспортними засобами, що здійснюють перевезення сільськогосподарської техніки, що використовується для збору вражаю сільськогосподарських культур, та які мають відповідний, належним чином оформлений дозвіл на перевезення негабаритних вантажів.Депутати пропонують повернути спецрежим ПДВ для аграріїв

Про це в інтерв’ю АgroРolit.com розповів народний депутат, член аграрного комітету Микола Кучер.

«Потрібно повернути спецрежим ПДВ і таким чином відійдемо від багатьох корупційних речей в цьому питанні. Це – режим, який працював в автоматі: заплатив ПДВ, отримав рахунок, автоматично отримав назад ці кошти і витратив їх на придбання добрив, гербіцидів, пального чи техніки. Я вважаю, що сьогодні потрібно не спотворювати конкуренцію в агросекторі, коли одні платять всі податки, а інші – ні. І звичайно, має бути пріоритезована система держпідтримки для агросектору», – сказав Кучер.

Народний депутат додав, що реанімація спецрежиму для агросектору коштуватиме бюджету 25–30 млрд грн.

«Але це буде серйозний  поштовх для підтримки АПК та встановлення рівних правил гри. Ти сплатив ПДВ – значить отримав назад, не сплатив – не отримав. Я не бачу нічого поганого у поверненні до практики спецрежиму в агросекторі», – зазначив він.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні вдвічі подорожчала картопля

За словами експертів, через високий обсяг імпорту, ринкова ціна продукту зросла в два рази. З липня 2019 по квітень 2020 року на територію України завезли 400 тисяч тонн картоплі. Тобто, підрахунки вказують на те, що за рік імпорт складе 500 тисяч тонн, в той час, коли в минулих роках імпорт від сили становив близько 5 тисяч тонн.

У більшості випадків українська держава закуповувало продукт в Європі і Азії.

Сьогодні оптові ціни на картоплю тримаються на позначці в 9-11 гривень за кілограм. Ціна поширюється як на імпортну, так і на вітчизняну картоплю.

Разом з тим, аграрії прогнозують хороший урожай картоплі в 2020 році, незважаючи на те, що холодна весна вплинула на сходи картоплі і загострення хвороб, а зливи постійно заважали збирати з полів бур’ян.

Джерело: fbc.net.ua