В Україні дорожчають томати

В Україні дорожчають томати
Фото: з відкритих джерел

Цього тижня більшість українських тепличних комбінатів заявили про завершення реалізації томатів, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. На сьогодні місцеві комбінати в основному продають залишки даної продукції, а багато хто вже припинив реалізацію і розпочав підготовку до нового сезону. В результаті пропозиція томатів на ринку дещо скоротилася, а відпускні ціни в даному сегменті пішли вгору.

Сьогодні представники тепличних комбінатів озвучують ціни на томати в межах 50-60 грн/кг ($1,37-1,64/кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж тижнем раніше. Активно підвищувати відпускні ціни виробникам дозволяє дуже обмежена пропозиція томату на ринку, оскільки вибірки місцевих комбінатах досить невеликі. Водночас попит на цю продукцію досить високий, що стимулює цінове зростання. При цьому компенсувати нестачу місцевого томату коштом імпортної продукції трейдерам поки що не вдається. Основні поставки ведуться з Туреччини, при цьому імпорт турецького томату поки що малооб’ємний.

Варто додати, що в умовах українським виробникам томату сьогодні вдається вести продажі вже в середньому у 2 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому гравці ринку не виключають можливості подальшого зростання цін у даному сегменті, оскільки пропозиція томатів із місцевих господарств стрімко скорочується.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-dorozhchayut-tomaty-3
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати