Перша у світі вакцина проти африканської чуми свиней наближається до схвалення: ефективність досягає 95%

Перша у світі вакцина проти африканської чуми свиней наближається до схвалення: ефективність досягає 95%
Фото: з відкритих джерел

Нарешті з’явилась можливість перемогти АЧС – В’єтнам розпочав загальнонаціональне розповсюдження вакцини проти африканської чуми свиней  розробленої та успішно випробуваної компанією AVAC Vietnam.

Вакцини проти африканської чуми свиней, які випробовуються у В’єтнамі, близькі до схвалення, заявили представники ветеринарної медицини світу та США, що стане великим проривом у боротьбі зі смертельною хворобою тварин, яка регулярно руйнує свиноферми по всьому світу.

Африканська чума свиней протягом багатьох років підривала світовий ринок свинини вартістю 250 мільярдів доларів. Під час найгіршого спалаху в 2018-19 роках близько половини домашнього поголів’я свиней загинуло в Китаї, найбільшому світовому виробнику, що призвело до збитків у понад 100 мільярдів доларів, інформує Reuters.

Як зауважив керівник наукового відділу Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH) Грегоріо Торрес, дві вакцини, які випробовуються в’єтнамськими компаніями, демонструють багатообіцяючі результати.

“Ми ніколи не були настільки близькі до того, щоб отримати вакцину, яка може спрацювати”, — зазначив Торрес.

Наразі серйозних спалахів немає, але кредитор агробізнесу Rabobank попередив у квітні, що можливе поширення хвороби, особливо в Китаї, залишається одним із головних ризиків для світової свинарської галузі.

Дослідники Міністерства сільського господарства США (USDA) переглянули результати однієї з вакцин, NAVET-ASFVAC (ослаблена жива вірусна вакцина), яку вони розробили спільно з в’єтнамською компанією NAVETCO (VET.HNO). Після того, як вакцина показала високий рівень ефективності та відсутність ризиків для безпеки під час випробувань, 600 тис. доз було схвалено для початкових продажів свинарям у В’єтнамі, з яких перші 40 тис. “були застосовані без будь-яких проблем з безпекою”. За даними USDA, жодних проблем не виникло після опоросу із відповідним ветеринарним моніторингом.

Друга вакцина, випробувана у В’єтнамі, AVAC ASF LIVE, яку створили американські дослідники та комерціалізувала в’єтнамська фірма AVAC, була доставлена до більшої кількості свиней, ніж NAVET-ASFVAC під час пілотного впровадження, але USDA повідомило, що ще не перевірило результати.

Дві вакцини отримали схвалення у В’єтнамі для пілотного комерційного використання. Наступним кроком буде загальнонаціональний дозвіл, першої в історії вакцини проти африканської чуми свиней, і ймовірний продаж за кордоном.

Довідка. Африканська чума свиней — це одна з найнебезпечніших хвороб свиней, оскільки її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати все, навіть потенційно інфіковане, свинопоголів’я.

Джерело: landlord.ua

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-pochaly-proczeduru-reyestracziyi-vakczyny-proty-afrykanskoyi-chumy-svynej-efektyvnist-dosyagaye-95
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати