В Україні зберігаються умови для формування високого врожаю озимих зернових – Укргідрометеоцентр

В Україні зберігаються умови для формування високого врожаю озимих зернових – Укргідрометеоцентр
Фото: з відкритих джерел

Протягом першої декади червня в тих районах України, де спостерігалися ефективні дощі, відбулося суттєве поповнення продуктивних вологозапасів ґрунту. Таким чином, станом на 10 червня засушливі явища на посівах озимих культур спостерігалися лише в багатьох районах Одеської, Миколаївської, в окремих районах Хмельницької, Черкаської та Київської областей, зазначається в декадному огляді фахівців Укргідрометеоцентру.

«Проте, ймовірно, це не матиме негативних наслідків для врожаю, зважаючи на те, що в озимих культур уже завершився або ж завершується період максимального водоспоживання. Зберігаються умови для формування їх високого урожаю на всій території України», – підкреслюють фахівці.
Загалом упродовж першої декади літа агрометеорологічні умови для вегетації основних сільгоспкультур по території України були переважно сприятливими. Відсутність ефективних опадів у більшості областей півдня, центру та сходу не мала суттєвого негативного впливу на ріст та розвиток сільгоспкультур завдяки помірним температурам повітря.

«Проте в західних та північних областях, зокрема Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, де за період 01 травня – 10 червня випало лише від 5 до 30% норми опадів, відбувалося інтенсивне зниження вологозапасів із усіх шарів ґрунту. На деяких площах цих областей під зерновими культурами запаси метрового шару ґрунту зменшилися до 40-50 мм, що не характерно для цих територій», – додали фахівці.

Також зазначається, що, за спостереженням агрометеорологів, пізні заморозки (3-4 червня) в північних та північно-східних областях, які були спричинені затоком арктичного повітря, зумовили локальні пошкодження посівів кукурудзи та городніх культур.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zberigayutsya-umovy-dlya-formuvannya-vysokogo-vrozhayu-ozymyh-zernovyh-ukrgidrometeoczentr
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати