ВАКС не відсторонив заступника міністра АПК Висоцького, якого підозрюють у зловживанні на понад 62 млн грн

ВАКС не відсторонив заступника міністра АПК Висоцького, якого підозрюють у зловживанні на понад 62 млн грн
Фото: з відкритих джерел

Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького із займаної посади.

Відповідне рішення слідчий суддя ухвалив 25 вересня.

Клопотання про відсторонення надійшло до суду від детектива Національного антикорупційного бюро. Ухвала суду ще може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її оголошення. 

У чому підозрюють Висоцького

24 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило про викриття зловживань на 62,5 мільйона гривень при закупівлі “Укрзалізницею” продуктів харчування для забезпечення потреб держави у період воєнного стану.

За версією бюро, Висоцький реалізував схему, яка передбачала закупівлю для потреб ОВА коштом УЗ продукції за значно завищеними цінами в обраної підконтрольної компанії. Ця ж компанія закуповувала продукцію за ринковими цінами у польського виробника через контрольовану фірму-посередницю, пов’язану з керівником згаданого українського ТОВ.

На думку НАБУ, топпосадовець, зловживаючи владою і службовим становищем, будучи обізнаним про реальну вартість продуктів, забезпечив погодження відповідних рахунків на оплату та актів виконаних робіт, а також переведення коштів на рахунок ТОВ.

За другою ж схемою, інша підконтрольна компанія купляла за ринковими цінами продукцію турецького виробника. При цьому в цьому випадку, за версією слідства, до схеми, окрім Висоцького, був також залучений колишній вже, але чинний на той момент, заступник міністра економіки Олександр Грибан.

А 31 серпня ВАКС обрав для Висоцького запобіжний захід — 805 тисяч грн застави. Також суд поклав на посадовця процесуальні обов’язки, зокрема:

  • прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду;
  • не виїжджати з м. Київ без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним — колишнім заступником міністра економіки — та свідками;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та вʼїзд.

Строк дії обов’язків — до 24 жовтня. 

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vaks-ne-vidstoronyv-zastupnyka-ministra-apk-yakogo-pidozryuyut-u-zlovzhyvanni-na-ponad-62-mln-grn
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати