Вчені виростили каву в біореакторі

Вчені виростили каву в біореакторі
Фото: з відкритих джерел

Група вчених з Центру технічних досліджень Фінляндії (VTT) успішно виростила клітини кави у біореакторі за допомогою клітинного сільського господарства.

Процес полягає у виробництві недиференційованих кавових клітин (біомаси) у біореакторах. Далі клітини збирають і сушать.

Після аналізу біомаси був розроблений процес обжарювання і нова лабораторна кава була остаточно оцінена сенсорною панеллю VTT.

«З точки зору запаху та смаку наша спеціально розроблена сенсорна панель та аналітична експертиза виявили, що профіль заварювання подібний до звичайної кави», — пояснює Хайко Рішер, керівник дослідницької групи.

Хоча технічно весь виробничий процес базується на існуючих і усталених технологіях, наразі весь кавовий матеріал, вироблений в лабораторних умовах є експериментальною їжею.

Для комерціалізації лабораторної кави у Європі спочатку мають затвердити продукт як нову їжу, а в Сполучених Штатах дозвіл має видати Управління з продовольства і медикаментів США (FDA).

Однак Рішер сподівається, що продукт незабаром надійде на ринок. Він підрахував, що його команді залишилося лише чотири роки до збільшення виробництва та отримання відповідного регуляторного дозволу.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-vyrostyly-kavu-v-bioreaktori
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати