Вчені виявили у рослин ген довголіття

Вчені виявили у рослин ген довголіття

Як відзначають дослідники, на стеблах рослин є точки росту — групи стовбурових клітин, які можуть утворювати нові стебла з листям або квітками. У багаторічних рослин такі точки росту залишаються у вегетативному стані, тому після цвітіння рослина може продовжувати рости і в наступному сезоні. Водночас, в однорічних культурах точок росту не залишається і рослина гине.

В Інституті біології Лейдена професор генетики розвитку рослин Ремко Оффрінга і його команда виявили ген, який відповідає за вегетативність точок росту після цвітіння.

Експерименти вчені проводили на резуховидці Таля (Arabidopsis thaliana). Вченими було досліджено, як працює так званий ген AHL15. Цей ген було експресовано в резуховидку та збільшено його активність у порівнянні зі звичайним станом.

Як і у багаторічних рослин, у модифікованих рослин резуховидки Таля деякі точки зростання залишаються у вегетативній фазі. Рослини продовжують рости після цвітіння і можуть цвісти кілька разів поспіль. Коли дослідники відключили цей ген то вони помітили, що рослини мають більш коротку тривалість життя. Таким чином, вони довели, що ген AHL15 (йому присвоїли ім’я REJUVENATOR) регулює тривалість життя рослин.

Дослідник Ремко Оффрінга пояснив, що відкриття цього гена буде сприяти фундаментальним знанням історії життя рослин і їх старіння. Цей ген допоможе відповісти на питання, чому в ході еволюції одні види стали однорічними, а інші — багаторічними.

На думку Оффрінга, дане дослідження може допомогти сільському господарству. Адже багато продовольчих культур є однорічними, а збереження в сільськогосподарських культурах декількох точок росту в вегетативному стані дозволить отримувати декілька врожаїв за сезон.

Окрім цього, завдяки збільшенню тривалості розвитку рослини знизяться витрати на обробку посівних площ і їх підготовку до подальшої сівби.

 

Джерело: superagronom.com

Перегляди: 15
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-vyyavyly-u-roslyn-gen-dovgolittya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН