Війна в Україні змушує переробників олійних змінювати виробництво та логістику

Війна в Україні змушує переробників олійних змінювати виробництво та логістику
Фото: з відкритих джерел

Воєнні дії в Україні призвели до змін у логістичних ланцюжках, виробництві та переробці агропродукції. Зокрема, один з великих гравців українського олійного ринку, що спеціалізується на переробці соняшнику, – «ОптімусагроТрейд» – розпочав переробку ріпаку.

Про це повідомив заступник генерального директора з товарних потоків «ОптімусагроТрейд» Роман Сузак на ХХІ Міжнародній конференції «Fat&Oil Industry-2023».

Він розповів, що 40% елеваторів компанії (а це 11 підприємств) опинилися на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

«У зв’язку з тим, що олійноекстракційний завод компанії знаходиться в місті Запоріжжі, закупівля насіння соняшнику здійснювалась у південному регіоні. Після окупації наших елеваторів у Херсонській та Запорізькій областях географію закупівель змінили… Основною ідеєю початку переробки ріпаку стала його сезонність. Збиральна кампанія ріпаку починається в липні, соняшнику – у вересні. Різниця у 2 місяці. У той час, коли підприємство стоїть через відсутність сировини (соняшнику) в регіоні, є можливість закуповувати/переробляти ріпак та продовжувати працювати у воєнних умовах», – пояснив Р. Сузак.

Серед інших причин він назвав низьку конкуренцію між переробниками ріпаку в регіоні; маржинальність переробки даної олійної культури; сприятливу цінову кон’юнктуру та високий попит на ринку продуктів переробки ріпаку.

«Певним викликом стала невисока якість сировини – перед початком проєкту начебто обсягів ріпаку було достатньо, але коли ми почали відбирати зразки та тестувати наявний ріпак у регіоні – половина з нього не відповідала показникам якості. Спектр пропозиції почав звужуватися», – зауважив Р. Сузак.

Спікер уточнив, що потужності підприємства з переробки ріпаку становлять 1200 тонн за добу. У поточному році вже було перероблено 43 тис. тонн ріпаку, з якого вироблено 20 тис. тонн ріпакової олії та 23 тис. тонн шроту. Продукція експортується до Європи та Азії (у співвідношенні 50/50). Основні покупці – виробники біодизеля.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vijna-v-ukrayini-zmushuye-pererobnykiv-olijnyh-zminyuvaty-vyrobnycztvo-ta-logistyku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати