Врожаю бути вчасно!

Врожаю бути вчасно!
Фото: з відкритих джерел

Якісне збирання врожаю – аспект не менш важливий, аніж своєчасний посів, використання всіх виробничих ресурсів та належні захист і підживлення культур в період вегетації. Тому тим аграріям, які невдовзі проводитимуть жнива озимих зернових, ріпака та гороху, фахівці компанії Ukravit рекомендують неодмінно запланувати обов’язкову десикацію посівів у відповідні терміни. 

«Десикація в умовах, в яких доводиться сьогодні працювати українському аграрію, – вирішення відразу декількох важливих завдань, – підтверджує керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець – По-перше, ця технологічна операція дозволяє скоротити вегетацію рослин, прискорити дозрівання зерна та полегшити його збирання в цілому. По-друге – зменшити технологічні втрати при збиранні, якщо посів був забуряненим. По-третє, десикація дозволить знищити в полях бур’яни, що, своєю чергою, створить сприятливі умови для наступних культур у сівозміні. Одночасно, своєчасна та якісна десикація позитивно позначається на якості врожаю: вона допомагає знизити вологість, зробитидозрівання більш рівномірним, припинити розвиток хвороб, якщо ті наявні в посівах, а також зменшити засміченість продукції. Нарешті, десикація дозволяє заощадити на післязбиральній доробці зерна, що дуже актуальнов контексті оптимізації витрат на вирощування. Тому щоб захистити плоди своєї праці від непродуктивних втрат і забезпечити легкі вчасні жнива, цим прийомом нехтувати не варто».

Віддати перевагу Олександр рекомендує препаратам на основі диквату: вони мають швидку дію, не накопичуються в продукції, а за рахунок відтоку асимілянтів із вегетативних органів до зерна поліпшують якісні показники врожаю – вміст білка, клейковини, олії тощо. Тому в умовах агросезону – 2023 він радить обрати препарат контактної дії Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л). Діюча речовина десиканту поглинається зеленими частинами рослин і порушує процеси фотосинтезу, внаслідок чого руйнуються мембрани клітин, відбувається їх зневоднення та повне висихання. А за рахунок вищої, порівняно з аналогічними препаратами, представленими на вітчизняному ринку, концентрації діючої речовини, він забезпечує швидку дію після застосування.

Десикант Макс прискорює достигання культур і сприяє ранньому збиранню врожаю. Крім того, він призупиняє розвиток наявних хвороб, зменшує засміченість продукції та позитивно впливає на якісні показники врожайності. Препарат є безпечним для використання як у промислових, так і в насінницьких посівах і в посівах, призначених на харчові цілі, тож підходить для різних господарств.

Однією із важливих особливостей досягнення максимальної ефективності десикантів є повноцінне та рівномірне покриття оброблюваних рослин – як наземними обприскувачами, так і за використання авіаційного методу. Тож для кращого покриття рослин робочим розчином Олександр рекомендує додавати при обробці органосиліконовий ад’ювант Інгрес (50-100 мл на кожні 100 л води).

При внесенні авіаційним методом та наземними обприскувачами фахівець радить використовувати форсунки із номерами 2 або 3 і з розміром краплі в межах 200-300 мікрон. 

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vrozhayu-buty-vchasno
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати