Виробники молоко мають багато приводів для оптимізму

Виробники молоко мають багато приводів для оптимізму

“Останні місяці дали фермерам-виробникам молоко багато приводів для оптимізму. От і в вересні УМІ зріс на 12,7%! При цьому 12% забезпечило зростання цін на молоко, і 0,7% – падіння ціни на кормовий раціон”, – зазначив Андрій Ярмак.

Але, за його словами,  на горизонті з’явилися перші хмаринки.

“По-перше, зростання цін в вересні було значно нижчим, ніж в останні чотири роки. В середньому, в 2013-16 роках зростання цін в вересні до серпня складало 16,4%, а цього року – лише 12,7%. Це ще раз говорить про те, що ми показували на цифрах кілька разів в поточному році – молочний бізнес стає професійнішим, сезонні коливання затихають, ціни вирівнюються.

Я беру на себе сміливість стверджувати, що аби на світове зростання цін на молочні жири, ми в цьому році взагалі мали нетипові цінові тенденції на внутрішньому ринку, дуже схожі на ті, що ми бачимо в розвинених молочних країнах”, – підкреслив Андрій Ярмак.

Крім того, кумулятивна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах в порівнянні з попереднім роком дещо знизилася порівняно з тим, якою вона була за підсумками серпня – зараз вона на 37,6% перевищує ту, що була за перші три квартали 2016 року.

“Але поки що ситуація дуже приємна – в цьому році за перші дев’ять місяців професійні виробники молока заробили, в середньому, на 9,5% більше, ніж в середньому за останні 5 сезонів за той же період.

Варто додати, що прибутковість переробки продовжує знижувати, що не може не непокоїти не тільки самих переробників, а й банки, у яких переробники беруть кредити. Споживання молокопродуктів падає дуже високими темпами. Це також бомба уповільненої дії. Рабобанк вважає, що світові ціни на молочні жири, можливо, вже сягнули своїх максимумів, виробництво знову швидко зростає, а споживання розчаровує.

Отже, ми знову морально маємо готуватися до того, що світові ціни можуть раптово перестати нас підтримувати. Враховуючи вкрай поганий фінансовий стан більшості українських молочних експортерів, це досить тривожна тенденція”, – підсумував Андрій Ярмак.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyrobnyky-moloko-mayut-bahato-pryvodiv-dlya-optymizmu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати