Вивезення зерна відбуватиметься повільно, якщо росія і далі битиме по портах – Сольський

Вивезення зерна відбуватиметься повільно, якщо росія і далі битиме по портах – Сольський
Фото: з відкритих джерел

Зернотрейдери повернулися до питання фрахтування суден для вивезення зерна з портів України одразу після підписання “зернової угоди” в Стамбулі. Перші кораблі вже зафрахтували.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Фрахтування суден є роботою тих, хто цим займався завжди – зернотрейдерів. Вони до цього питання активно повернулися у той самий день, коли було підписано угоду про відкриття «зернових коридорів». Їм потрібен час на те, щоб поторгуватись, оцінити ризики. Наскільки мені відомо, станом на вчора, перші кораблі на наступний тиждень вже зафрахтували”, – розповів Сольський.

Міністр також повідомив, що вже вдалося домовитися про ставку страхування. Але самому процесу роботи “зернових коридорів” можуть стати на заваді дії з боку росії.

“Очевидно, що спочатку страхуватимуть дорожче, бо багато інших компаній, власників суден, чекають результатів, що ж буде з «першопрохідцями». І, звісно, весь процес сильно залежатиме від дій однієї країни, яка завжди всім заважає. Якщо росія й далі битиме ракетами в порти, все це ускладнюватиме, затримуватиме процес. Вивезення зерна відбуватиметься дуже повільно, і ставки страхування триматимуться високими. Це як мінімум. Максимум – світ залишиться без українського зерна, а ми – без валюти”, – сказав Сольський.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyvezennya-zerna-vidbuvatymetsya-povilno-yakshho-rosiya-i-dali-bytyme-po-portah-solskyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати