Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни

Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни
Фото: з відкритих джерел

Ціни на продукти харчування в українських супермаркетах протягом двох місяців війни збільшилися майже по всіх споживчих товарах повсякденного попиту з продуктового кошика українця. За даними Zakaz.ua, на сьогодні ціни в Києві вже зросли в середньому на 13% в порівнянні з довоєнним періодом.

Зокрема, ціни на борошно, макаронні вироби, хліб, м’ясо, молоко та інші продовольчі товари державного цінового регулювання переважно змінилися несуттєво. Наприклад, батон та гречка коштують так само, як і станом на 23 лютого. Однак яйця та куряче м’ясо всупереч кризі навіть подешевшали – аж на 30% та на 3% відповідно.

Ціна ж на молочні продукти зросла: молоко в середньому подорожчало на 22%, вершкове масло – на 2%. Найбільше підскочили ціни на цукор – на понад 30%.

Фото 2 — Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни: дані Zakaz.ua

При цьому зростання цін через воєнний стан помітно позначилося на овочах та фруктах, бо велика частка цих товарів потрапляла на полиці вітчизняних магазинів саме від закордонних постачальників. В умовах закритого неба та заблокованих портів надходити імпорт може лише фурами з ЄС, а не, до прикладу, морським транспортом з Туреччини чи Єгипту.

Так, протягом двох місяців війни томати подорожчали майже вдвічі. Картопля зросла в ціні в середньому на 23%, ріпчаста цибуля та морква – на 20%.

Однак, є овочі, що всупереч динамічний статистиці здорожчання, навпаки впали у ціні. Мова йде про буряк та огірки, які подешевшали на 14% та 22% відповідно.

Фото 3 — Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни: дані Zakaz.ua

Що стосується фруктів, тут подорожчання спіткало майже весь асортимент товарів. Яблука зросли в ціні на 13%, цитрусові на 33%. Найбільше підскочила ціна на банани – на 66%.

Зазначимо, що за статистикою Zakaz.ua, банан – найпопулярніший фрукт серед онлайн-покупців, який зустрічається в кожній другій корзині онлайн-замовлень клієнтів. Наразі ціна на екзотичний фрукт в столичних супермаркетах коливається від 45 до 60 грн за кілограм, тоді як станом на 23 лютого вони коштували в середньому 30 грн.

Фото 4 — Як змінилися ціни на продукти в супермаркетах Києва під час війни: дані Zakaz.ua

Джерело: delo.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminylysya-cziny-na-produkty-v-supermarketah-kyyeva-pid-chas-vijny
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати