Як зміниться ціна на абрикоси та черешню найближчим часом

Як зміниться ціна на абрикоси та черешню найближчим часом
Фото: з відкритих джерел

Аграрії дали досить оптимістичний прогноз щодо динаміки цін на абрикоси та черешню. Зокрема вже до кінця червня вартість сезонних ягід та фруктів має знизитися на 15-20%.

Про це повідомив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка. Причина того, що зараз ціна висока, – імпорт. Зокрема, за його словами, сьогодні близько 70% продукції на українському ринку – імпорт. У травні Україна імпортувала черешні, абрикосів та персиків загальним обсягом 2500 тонн проти 50 тонн у квітні.

У червні імпорт зросте, а в липні на ринок надійдуть ягоди та фрукти від внутрішніх виробників. Це і вплине на ціни.

Урожай цього року збирають пізніше через заморозки, тому в середині червня ціни на сезонні ягоди та фрукти залишаються вищими, ніж зазвичай у цей період року.

Звідки цього року абрикоси та черешня та що з цінами

За даними УКАБ, наразі ранні сорти абрикосів привозять із Миколаївської, Чернівецької та Закарпатської областей. Гуртові ціни на абрикоси коливаються від 80 до 120 грн/кг. Роздрібні – від 100 грн/кг.

Основні поставки черешні цього року із Вінницької, Одеської та Закарпатської областей. Імпорт – з Туреччини, Польщі, Азербайджану та Іспанії.

Середня вартість черешні – 100 грн/кг. В гурті черешню продають за 60–80 грн за кг. Пропозиція черешні на ринку менша, ніж у попередні роки через тимчасову окупацію південних територій.

Джерело: “Інформатор”

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminytsya-czina-na-abrykosy-ta-chereshnyu-najblyzhchym-chasom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати