ЄС планує запровадити нульовий ПДВ на продукти, також і на фрукти й овочі

ЄС планує запровадити нульовий ПДВ на продукти, також і на фрукти й овочі
Фото: з відкритих джерел

Нульовий ПДВ для усіх продуктів харчування, також і фруктів та овочів, планують запровадити в ЄС у рамках реформи податку на додану вартість. Такої згоди щодо тексту Директиви ЄС про ПДВ було досягнуто 7 грудня 2021 року в Брюсселі.

Про це пише propozitsiya.com.

Запровадити її планують у всіх країнах ЄС одночасно, орієнтовно в другому півріччі 2022 року.
Велику радість з цього приводу демонструють польські садівники. Попри те, що свіжі плоди й овочі у Польщі й до цього обкладалися ПДВ за зниженою ставкою 5%, польська садівнича галузь на майбутній прихід нульового ПДВ на свіжі плоди й овочі реагує з ентузіазмом.

«Нульове ПДВ збільшить споживання фруктів і овочів серед населення та сприятиме пропагуванню здорового способу життя. Очікують у Польщі й зростання обсягів продажу фруктів і овочів з фермерських господарств та збільшення доходів від торгівлі цими видами товарів», — зазначають у повідомленні.

Нині овочі і фрукти в Польщі обкладаються ПДВ на рівні 5%. Фахівці наголошують, що для споживача плановане зниження цін на овочі і фрукти буде тим відчутнішим, чим вищою є вартість на ринку того чи іншого виду плодів. Так, якщо з ПДВ на рівні 5% роздрібна ціна яблук сягала 2,09 злотих/кг, то після запровадження нульової ставки податку вони коштуватимуть для споживача 1,99 злотих/кг.

На засіданні Ради з економічних і фінансових питань ЄС, міністри фінансів країн-членів ЄС досягли згоди щодо тексту Директиви ЄС про ПДВ. Документ передбачає запровадження в країнах ЄС нульового ПДВ для харчових продуктів — м’яса, риби, молочних продуктів, овочів, фруктів та продуктів їхньої переробки (зокрема й деяких напоїв з умістом натурального соку понад 20%), а також зернових, борошна, хлібопродуктів та олії.

Зміна правил стосовно ПДВ у ЄС, на думку польських ініціаторів податкової новели, була необхідна, щоби забезпечити рівний доступ усіх країн-членів до знижених ставок ПДВ. Своєю чергою це дозволить країнам у ефективніший спосіб підтримувати ключові для них сектори економіки та адекватно відповідати на різноманітні кризові ситуації.

«Нині (грудень 2021 року) ставки ПДВ у західних країнах суттєво різняться. У жодній з країн ЄС нульове ПДВ не застосовується, натомість діють знижені ставки на певні види товарів», — зазначається у повідомленні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-planuye-zaprovadyty-nulovyj-pdv-na-produkty-takozh-i-na-frukty-j-ovochi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати