ЄС продовжив на рік режим безмитної торгівлі з Україною

ЄС продовжив на рік режим безмитної торгівлі з Україною
Фото: з відкритих джерел

Рада Євросоюзу 25 травня ухвалила постанову, яка поновлює призупинення всіх мит, квот і заходів торгового захисту на український експорт до країн ЄС ще на рік – до червня 2024 року.

Про це повідомила пресслужба Ради

В ЄС підкреслили, що таким чином демонструють свою непохитну політичну та економічну підтримку України на тлі війни з РФ. Ці заходи, як очікують в Раді, допоможуть Києву зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС і підтримувати економіку в умовах воєнного стану.

Ухвалена постанова діятиме протягом року та передбачає наступне:

  1. Призупинення застосування тарифів до фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень.
  2. Антидемпінгові мита на імпортні товари походженням з України.
  3. Застосування єдиних правил імпорту щодо імпорту, що походить з України.

“Неспровокована та невиправдана загарбницька війна Росії проти України мала руйнівний вплив на економіку країни. Оновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас вони нададуть ЄС можливість захистити, якщо необхідно, внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів”, — прокоментував міністр міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл.

Разом з тим зберігається заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Але через це рішення країни, які запровадили односторонні обмеження, скасували заборони – окрім Угорщини.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-prodovzhyv-na-rik-rezhym-bezmytnoyi-torgivli-z-ukrayinoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати