ЄС виділяє мільйони на здешевлення виробництва клітинного м’яса

ЄС виділяє мільйони на здешевлення виробництва клітинного м’яса
Фото: з відкритих джерел

Спільнота харчових інновацій EIT Food, створена Європейським інститутом інновацій і технологій EIT (органом ЄС) розблокувала кошти в розмірі 1,8 млн євро аби профінансувати три підприємства, які займаються розробкою альтернативного протеїну в Німеччині, Ізраїлі та Великобританії.

Фінансування буде зосереджено на максимальному зниженні витрат виробництва протягом наступних двох років.

Стартапи були відібрані в конкурсі Cultivated Meat Innovation Challenge, організованому EIT Food та Інститутом доброї їжі (GFI).

Мета – прискорити розробку стійких і доступних альтернатив м’ясу тварин.

Кожна компанія розроблятиме комерційні продукти, використовуючи «харчові» середовища клітинної культури, які є дешевшими та екологічнішими, ніж ті, що зараз використовують біотехнологічні компанії. 

Середовище для культивування клітин – багата поживними речовинами суміш, яка живить клітини, коли вони ростуть у культиваторі. 

До речі, однією з компаній, які отримали фінансування EIT Food, є німецький фармацевтичний бізнес LenioBio. Її технологія дозволяє швидко вирощувати білки – протягом 48 годин. Початково компанія була створена, щоб знайти спосіб швидшого виробництва білків для боротьби зі спалахом лихоманки Ебола в Західній Африці у 2015 році.

Цю технологію можна перенести на виробництво будь-якого білка “у будь-якому масштабі, у будь-якій точці світу – незалежно від того, чи він використовуватиметься для виробництва яловичини, чи лосося”, говорять розробники.

Ще один учасник, який отримав фінансування – британська компанія 3D Bio-Tissues, яка виробляє людські рогівки для трансплантації очей. Поєднавши свої фармацевтичні знання з недорогими харчовими інгредієнтами, компанія планує допомогти ефективно вирощувати культивоване м’ясо.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-vydilyaye-miljony-na-zdeshevlennya-vyrobnycztva-klitynnogo-myasa
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати