Залежність експорту українського ріпаку від попиту з боку європейських покупців суттєво зросла

Залежність експорту українського ріпаку від попиту з боку європейських покупців суттєво зросла
Фото: з відкритих джерел

На даний момент залежність експорту українського ріпаку від попиту з боку європейських покупців виглядає ще значно більшою, ніж раніше. Таку думку в інтерв’ю АПК-Інформ висловила брокер та керівник аналітичного відділу компанії Atria Brokers Христина Серебрякова.

Вона зазначила, що наразі єдиним водним шляхом експорту ріпаку з України лишаються відвантаження через дунайські порти Одеської області, але деякі судновласники побоюються відправляти свій флот до портів Рені та Ізмаїл після нещодавніх російських атак.

«Це стало додатковим фактором на підтримку і без того зростаючого через сезонність фрахту з даного регіону. Станом на 4 серпня фрахт на перевезення ріпаку з портів Рені та Ізмаїл коастерами 7000 тонн на ARAG досяг 85-88 USD/т проти 80-85 USD/т тижнем раніше та 80 USD/т до першої атаки. Фрахт для барж на Констанцу до 4 серпня зріс до 47 EUR/т проти 43 USD/т тижнем раніше та 35 USD/т двома тижнями раніше. Навіть за подальшого нормального функціонування річкових портів, якщо питання з експортом морем не буде вирішено, навантаження на них зросте і ріпаку доведеться конкурувати із зерновими культурами», – сказала експерт.

Також вона додала, що в умовах, які склалися на даний момент, більш безпечним шляхом експорту залишається сухопутний. Проте багато покупців у Німеччині на початку серпня заявляли про те, що вони мають запаси ріпаку аж до нового року. Попит з боку Німеччини дуже важливий, оскільки вона є одним із основних кінцевих споживачів українського ріпаку та у 2022/23 МР імпортувала з України 451 тис. тонн олійної.

За перший місяць 2023/24 МР Німеччина імпортувала вже 28 тис. тонн українського ріпаку проти менш ніж 2 тис. тонн у липні 2022/23 МР. Також 38,3 тис. тонн олійної в липні 2023/24 МР були відвантажені до Франції, тоді як в аналогічний місяць роком раніше поставки були відсутні. Відвантаження в напрямку Румунії становили 78 тис. тонн проти 46,2 тис. тонн у липні 2022/23 МР.

«Загалом показники експорту ріпаку з України в липні 2023/24 МР вражаючі – 241,7 тис. тонн порівняно зі 116 тис. тонн за перший місяць 2022/23 МР та 52 тис. тонн у липні 2021/22 МР. З віддалених дестинейшнів варто відзначити Бангладеш, куди за місяць було відвантажено 10,5 тис. тонн ріпаку проти лише 0,4 тис. тонн на рік раніше», – резюмувала Х. Серебрякова.

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zalezhnist-eksportu-ukrayinskogo-ripaku-vid-popytu-z-boku-yevropejskyh-pokupcziv-suttyevo-zrosla
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати