Заморожені ягоди принесуть $200 млн виручки Україні у 2021 році, збільшивши відрив від волоських горіхів

Заморожені ягоди принесуть $200 млн виручки Україні у 2021 році, збільшивши відрив від волоських горіхів
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, волоський горіх, який багато років беззастережно лідирував за обсягом експортної виручки в плодоовочевому сегменті, в 2020 році вперше поступився першістю замороженим ягодам. 2021 року лідерство заморожених ягід у цій категорії ще більше зміцнилося, особливо на тлі стрімкого зростання цін на заморожену малину.

Виторг від експорту заморожених ягід і фруктів у 2020 році досяг рекордних $111 млн, збільшившись відразу на третину за рік. У цей же час виторг від експорту волоського горіха впав відразу на 30% до мінімального показника за останні чотири роки і склав $97 млн.

«У 2020 році ціни на волоський горіх у світі встановили антирекорд, внаслідок надлишку продукції високої якості на ринку США. Це і стало головною причиною зниження експортного виторгу України в цій категорії. До речі, торік в Україні практично повністю припинилося висадження нових плантацій волоського горіха, розсадники змушені були утилізувати саджанці, т.к. попиту на них не було взагалі, а деякі виробники почали розкорчування плодоносних садів волоського горіха. Однак, на мою думку, це рішення було передчасним. Адже вже цього року ціни на волоський горіх знову б’ють рекорди, але цього разу ціни на нього у світі вже рекордно високі», — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«На жаль, багато хто не розуміє, що горіхівництво – це бізнес на десятиліття, тому не можна керуватися цінами одного року для ухвалення стратегічних бізнес-рішень. У 2020 році я переконував багатьох людей, що зараз ідеальний час для виходу в горіховий бізнес, адже ті ж якісні саджанці волоського горіха в 2020 і навіть 2021 можна було придбати буквально «за копійки», — каже Андрій Ярмак.

Причини нових рекордів експорту заморожених ягід експерт пояснює не лише зростанням цін на малину, а й зростанням обсягів виробництва заморожених ягід у країні.

«Ще у 2017-2018 роках Україна могла б заробити на експорті заморожених ягід майже стільки ж, як у 2020 році, проте на той час потужності із заморожування були недостатніми для переробки всіх ягід, тому частину продукції було продано за безцінь на свіжий ринок на виробництво соків, або взагалі залишилася не прибраною. Вже 2021 року Україна оновить рекорд експорту заморожених ягід. Причому прибуток від експорту заморожених ягід може навіть перевищить $200 млн доларів США! А до врожаю 2022 року потужності із заморожування плодоовочевої продукції в Україні зростуть, країна буде готова до нових експортних рекордів, але глобальні ціни на малину в новому сезоні навряд чи будуть такими ж сприятливими. Тому вже зараз треба добре подумати над стратегією експорту замороженої ягоди, щоб не продовжувати втрачати гроші на постачання її до Польщі, а виходити на прямий, більш прибутковий експорт», — уточнює експерт ФАО.

За прогнозами аналітиків EastFruit, експортний виторг України від волоських горіхів у 2021 році теж зросте, але це зростання буде далеко не таким різким, як зростання експорту заморожених ягід. Відповідно, розрив у виручці між замороженими ягодами та волоським горіхом продовжить скорочуватися.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zamorozheni-yagody-prynesut-200-mln-vyruchky-ukrayini-u-2021-roczi-zbilshyvshy-vidryv-vid-voloskyh-gorihiv
Like
Цікаво
2
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН