Зберігати чи відразу продавати: чому фермери на Черкащині зводять ангари для зерна

Зберігати чи відразу продавати: чому фермери на Черкащині зводять ангари для зерна
Фото: з відкритих джерел

Попри великий урожай зерна Черкащина має резерви для його зберігання. У 2023 році в регіоні планують зібрати чотири мільйони тонн зернових та зернобобових. Це на 400 тисяч тонн більше, ніж у 2022-ому.

Тому фермери почали зводити ангари. Це вигідніше, ніж відразу продавати зібране, розповів фермер Олександр Робозьоров.

Фермер Олександр Робозьоров оглянув урожай соняшника. Розповів, що насіння вже готове до збору:

“Беру насінину в руку: якщо вона клацає, то це зерно має менше ніж вісім відсотків вологості. На цьому полі ми очікуємо врожай десь від 2,5 до трьох тонн із гектара”.

Торік зерно продавали з поля, пригадав Олександр Робозьоров. Нині, додав, це невигідно:

“Ціна на ринку – 7 -7800 тисяч за одну тону. Це не може покрити затратну частину, оскільки ціни здорожчали – на паливо, запчастини – захмарні просто”.

Фермер вирощує і кукурудзу. Її збиратиме через тиждень. Аби зберегти врожай, почав зводити ангар. Конструкцію обрав найпростішу: із труб та брезенту. Вміщатиме ангар до 70 тонн зерна. За потреби зерносховище можна розширити, розповів будівельник Іван Макаренко.

Побудуємо брезентове шатро, зроблене з каркаса, який кріпиться на болти і розтягується тросами для міцності”, – пояснив він.

За словами фермера Олександра Робозьорова, вартість такого ангара – 225 тисяч гривень. Це вигідніше, ніж продавати зерно відразу:

“Ангар будуємо не на один рік. Якщо розкинути на декілька років зберігання продукції, то це дає значно більший прибуток. Ми сподіваємось, що ціна виросте, і ми його зможемо продати по тій ціні, яка дасть нам змогу продовжувати виробництво хоча б на середньому рівні”.

Ангар для зберігання зерна

Питання зберігання продукції актуальне і для інших аграріїв. Цьогоріч урожай буде більший ніж торік, зазначив очільник області Ігор Табурець: у 2022-му з гектара в середньому збирали 47,9 центнера зерна, цьогоріч же – 55,8 центнера. Очікують зібрати чотири мільйони тонн продукції, а це на 400 тонн більше, ніж торік.

“Резерви щодо зберігання в нашій області – це стосується і приватних господарств, і державних підприємств – складають близько 3,8 тонни. Також за програмою ООН виділені додаткові переносні місткості”, – зазначив посадовець.

Ангар для зберігання зерна

Джерело: Суспільне

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zberigaty-chy-vidrazu-prodavaty-chomu-fermery-na-cherkashhyni-zvodyat-angary-dlya-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати