178171
182818

170 корів втекли з України в Білорусь

16-річний юнак пояснив, що порушив державний кордон, коли шукав стадо корів в 170 голів, щоб повернути на українську територію, пише charter97.org.

На хлопця склали протокол за порушення кордону і передали в Україну, повідомляє прес-служба Прикордонного комітету Білорусі. Якщо протягом року він знову незаконно з'явиться в Білорусі, на нього можуть завести кримінальну справу.

До речі, корів після виконання формальностей також передали в Україну. Прикордонники в цьому районі фіксують вже третій з початку року випадок, коли через кордон з України переходять великі стада худоби.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна може посісти третє місце в світі по валовому збору волоського горіха

Про це повідомив Президент асоціації горіховодів України Володимир Пахно, пише agrarii-razom.com.ua.

Він заявив, що в цьому році очікується рекордний урожай волоського горіха - понад 120 тис тонн.

«У цьому році Україна зможе зайняти 3 місце в світі по валовому збору волоського горіха. Ми плануємо зібрати рекордний урожай - більше 120 тис тонн волоського горіха », - каже Пахно.

За його словами, близько 70% грецького горіха експортується. У той час, як фундук в основному спрямований на внутрішній ринок.

Крім цього, в цьому році значно збільшилися горіхові посадки.

«Ми запланували посадку волоського горіха на площі 2000 га, але вже ця цифра буде більше - приблизно 2180 га буде висаджено під горіхом в цьому році - це і волоський горіх і фундук», - повідомляє Президент асоціації.

Горіхові сади збільшуються у всіх регіонах України. Більш активно, за словами Володимира Пахно, насадження збільшуються у Вінницькій, Закарпатській, Львівській, Дніпропетровській та Херсонській областях.

«Єдине за кліматичними умовами Північ - це більше фундук, а волоський горіх висаджується по всіх регіонах України, крім цих самих Північних регіонів», - уточнює Пахно.

Ваш вибір 'Подобається'.


Заборона імпорту пальмової олії не замінить боротьбу із фальсифікатом

Про це у коментарі УНН зазначила керівник відділу тестування Центру експертиз “Тест” Ніна Кільдій, коментуючи рекордні темпи нарощення імпорту “пальми” в нашу країну.

“У першу чергу, треба контролювати фальсифікацію продуктів харчування іншими жирами, в тому числі, і пальмовою олією. Якщо ми говоримо, наприклад, про молочну продукцію, то треба слідкувати, щоб не було фальсифікації, а не обмежувати ввезення (пальмової олії - ред.). Основна вимога і основний пріоритет для споживача полягає в тому, щоб вся інформація, яка нанесена на етикетку - відповідала дійсності. І далі вже людина сама може обирати, що вона хоче купувати - а що ні”, - зазначила експерт.

Кільдій припустила, що у разі обмеження імпорту пальмової олії, виробники шукатимуть їй заміну.

“Єдина альтернатива - це кокосова олія і гідрогенізовані жири на зразок маргарину чи кулінарних твердих жирів. Знову ж таки - це далеко не найкраща альтернатива, адже прямої однозначної шкоди пальмової олії у світі не доведено, і в усьому світі вона теж, до речі, не заборонена”, - зауважила вона.

Нагадаємо, Україна зараз закуповує максимальні партії пальмової олії за 5 років.

Зауважимо, що пальмову олію вітчизняні виробники, як правило, використовують у молочній і кондитерській промисловості. А зростання показників імпорту "пальми" може свідчити про збільшення частки фальсифікату молочної продукції на ринку, вважають фахівці.

ВР недавно прийняла законопроект про заборону використання пальмової олії в продуктах харчування. Документ поки був проголосований тільки в першому читанні.

За словами депутата Сергія Тригубенка, прийняття законопроекту в цілому може спровокувати подорожчання кінцевих продуктів харчування (масла, сиру, сметани), проте це і "логічно, адже "пальмою" замінюють натуральні тваринні жири, чого категорично допускати не можна".

Нагадаємо також, що в ЄБА підтримали заборону на використання пальмової олії в молочних продуктах.

Ваш вибір 'Подобається'.


Хліборобам доведеться шукати ніші, а не пекти один соціальний хліб

Це може статися за умови, якщо закупівельна вартість борошна зросте, наприклад, з 6 до 8,5 тис. грн, і при цьому національна валюта знеціниться до 30 грн/$, передає propozitsiya.com. Такий прогноз у своїй колонці у «Дзеркалі тижня» висловив Віталій Кузьмін, економічний експерт, керуючий партнер WDD Grouр.

За його словами, заяви про те, що хліб може зрости в ціні на 30%, і більше швидше схожі на штучне нагнітання паніки. Але і стабільної вартості хліба чекати не варто.

За оцінками представників галузі, нині борошно становить близько 30-40% від ціни буханки хліба. Ще близько 10% припадає на інші витрати, які залежать від курсу долара, наприклад, доставку.

Підприємства найбільше виробляють соціальні сорти. Подорожчання буханця на гривню-дві може негативно позначитися на попиті на нього. У результаті деякі покупці будуть зменшувати обсяги споживання.

Також існує сегмент так званого здорового харчування. На сьогодні такі буханці коштують від 30 гривень, і навіть якщо ціна на них підніметься до 50, то це, швидше за все, не звузить коло прихильників цього продукту.

Словом, хлібопекарням потрібно буде докласти зусиль, щоб вивчити попит покупців і знайти ціновий баланс. Ще їм доведеться розбити свою продукцію на категорії. Так вони охоплять всіх: забезпечать не дуже дорогим соціальним хлібом велику кількість людей, і уникнуть простою потужностей та масових скорочень працівників, залишивши для себе ніші, в яких зароблятимуть.

Проте соціальний хліб все одно дорожчатиме. Його ціна буде зростати як мінімум на показник рівня інфляції. Але це не буде різкий стрибок: +12-20% до вартості за один раз. Збільшення відбудеться плавно.Бутерброд із салом став для українців розкішшю

Про це на своїй сторінці у Facebook написав експерт Олексій Дорошенко, передає УНН.

"У минулому році український бургер нам обходився в 2,4 грн. Тобто 40 гр житнього хліба коштувало 50 коп, а 40 гр сала – 1,9 грн. За рік бутерброд із салом подорожчав на 42%, або на 1 грн", - написав він.

При цьому, найдорожчий українській бургер сьогодні коштує у Києві – 5,1 грн, найдешевший - на Тернопільщині – 2,4 грн, розповів експерт.

"Тобто різниця складає більше, ніж у два рази", - написав Дорошенко.

Нагадаємо, подорожчання українського сала провокує, зокрема, розповсюдження АЧС. Неспроможність влади і контролюючих органів ефективно боротися з вірусом призвело до значного скорочення поголів'я свиней в Україні і, як наслідок, до зростання цін на сало і свинину.

На тлі епідемії, ціни на свинину і сало в Україні зростають рекордними темпами. За рік свинина додала в ціні близько 40%, а сало — понад 70%.

Також, через АЧС, в Україні зростає імпорт свинини і сала з-за кордону. Так, цей показник за перші 5 місяців поточного року виріс майже в 7 разів.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, так багато свинини, як зараз, Україна не імпортувала останні 4 роки.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на українське масло залежать від світових

У поточному році ціни на масло відносно стабільні, але в кінці літа 2017 масло продавалося майже на 20 відсотків дорожче, ніж зараз. Такі реалії, адже Україна, експортуючи великі обсяги товару, залежить від світового ринку, повідомляє ІНФАГРО.

В кінці літа загальна ситуація не змінилася: в серпні світові ціни на товар суттєво знизилися і трейдери, що цілком логічно, не хочуть піднімати вартість закупівель українського масла.

Для поставок в Африку зараз дуже непоганою вважається ціна на масло 82% в 4000 USD/т, в Китай товар можна реалізувати трохи дорожче. Туреччина майже втратила інтерес до імпортних закупівель через девальвацію ліри.

Вкрай слабкий попит на українське масло з боку пострадянських країн, там на ринку багато недорогої білоруської продукції. Якщо хтось і хоче купувати товар в Україні, то пропонують практично такі ж ціни, як і західні трейдери. А Селянське масло (яке не продається в далеке зарубіжжя) в кращому випадку можна реалізувати по 3650 USD/т, хоча попит частіше озвучується в діапазоні 3400-3500 USD/т.

На тлі невизначеності з експортом, до кінця місяця знову трохи просіли і гривневі ціни на масло, правда тільки Селянське. Товар 82% не подешевшав на внутрішньому ринку лише через девальвацію гривні. Високожирне солодковершкове масло в основному продається за цінами в діапазоні 127-135 грн/кг, а Селянське по 105-110 грн/кг.