174499

Аграріїв звинуватили у масовій загибелі птахів і тварин на Запоріжжі

У Якимівському районі Запорізької області загинули сотні різних птахів і тварин, передає «Інтерфакс-Україна».

Перші трупи тварин почали знаходити місцеві жителі 7 березня біля поля з ріпаком в районі населеного пункту Лиманське. Через час мор пернатих і ссавців зафіксували в інших місцях району.

За словами місцевих жителів, тваринний світ міг постраждати через зерно зеленого кольору, яке застосували аграрії для боротьби з гризунами.

Правоохоронні органи зафіксували факт загибелі птахів і тварин. Зараз ведеться слідство. У свою чергу ветслужба проводить власне розслідування інциденту.

Найбільший вітчизняний виробник пива отримав 176,9 млн грн чистого збитку

Згідно з повідомленням компанії про проведення чергових зборів акціонерів 18 квітня, її активи за минулий рік скоротилися на 9% – до 5,2 млрд грн, передає БизнесЦензор.

Нерозподілений прибуток до кінця 2018 року становив 370,4 млн грн (-3%), довгострокові зобов'язання – 1,26 млрд грн (-39%), поточні – 2 млрд грн (+16,6%).

Сумарна дебіторська заборгованість компанії скоротилася в 1,7 рази – до 732,4 млн грн.

Компанія на зборах акціонерів також планує отримати дозвіл на продаж протягом року корпоративних прав на суму 3 млрд грн, у тому числі цінних паперів, часток у статутному капіталі підприємств з корпоративними правами ЗАТ "Оболонь", дочірніх підприємств ПАТ "Оболонь", їх активів і активів структурних підрозділів товариства.

Як повідомлялося, ПАТ "Оболонь", один з найбільших в Україні виробників пива і безалкогольних напоїв, в 2017 році отримало 288,78 млн грн чистого прибутку проти 219,4 млн грн чистого збитку роком раніше.

Корпорація "Оболонь" виробляє пиво, безалкогольні та слабоалкогольні напої, мінеральну воду, снеки, є найбільшим у країні експортером пива. До її складу входять головний завод у Києві та дев'ять підприємств у регіонах країни. Основні бренди - "Оболонь", Carling, Zlata Praha, Hike premium, Zibert, Keten, Hardmix, BeerMix, "Десант", "Жигулівське", "Живчик", "Оболонська", "Прозора". Корпорація також випускає слабоалкогольні напої Rio, "Джин-тонік", "Горілка лайм", "Віскі Вишня", "Ром-кола", "Бренді-кола", Ciber.

Бенефіціаром компанії в держреєстрі вказаний президент компанії Олександр Слободян.

Україна та Республіка Словенія зацікавлені у поглибленні співпраці в АПК

Під час візиту сторони обговорили стан та перспективи розширення торговельно-економічної та інвестиційної співпраці в галузі АПК. Йшлося про активізацію прямого двостороннього діалогу між аграрними відомствами двох країн, зокрема, про підписання Меморандуму щодо співробітництва.

Про це розповіла Ольга Трофімцева за результатами першої робочої зустрічі з Міністром сільського господарства, лісового господарства та продовольства Республіки Словенія Олександрою Півець.

«Наші країни мають багато напрямів для активної співпраці в галузі АПК. Зокрема, йдеться про розширення торговельно-економічного співробітництва, сприяння інвестиціям в сфері АПК в обох країнах, розвиток органічного виробництва, впровадження IT-технологій в аграрному секторі та співпрацю у сфері безпечності та якості продуктів харчування та СФЗ. Враховуючи досвід словенських колег під час вступу Словенії до ЄС, сподіваємось на їх підтримку в сфері адаптації українського законодавства до європейського. Ми також сподіваємось на активізацію співпраці у ветеринарній сфері, включаючи обмін досвідом у боротьбі з такими хворобами як АЧС», - наголосила в.о. Міністра Ольга Трофімцева.

Вона додала, що створення повноцінної договірно-правової бази є важливою передумовою для розвитку двосторонньої кооперації, тому обидві сторони вже опрацьовують проект міжвідомчого Меморандуму про взаєморозуміння в галузі сільського господарства. За словами в.о. Міністра, підписання цього документу заплановано під час проведення XXXI Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» (з 4 -7 червня), яку з робочим візитом відвідає словенська сторона.

 

Ризики та протидія шахрайству: як захистити агропідприємство

Крадіжки, шахрайство, помилки при оформленні документації - ті чинники, від яких напряму залежить рівень витрат, рентабельність та успішність компанії.

Питання запобігання ризикам на виробництві є актуальним не один рік і навіть не одне десятиліття. Звісно, з освоєнням новітніх технологій безпека на агропідприємствах вийшла на вищий якісний рівень. Сьогодні створено низку різних програм для контролю та обліку ресурсів, захисту даних тощо.

Водночас не всі виробники знайомі з ресурсами, які можуть суттєво полегшити їхнє життя. До того ж, тотальна цифровізація має інший бік, оскільки в її умовах створюються додаткові можливості для пошуку та реалізації нових шахрайських схем.

На жаль, злодії та шахраї - це не єдиний головний біль аграрія. Останнім часом у топ-проблем сільського господарства ввійшло аграрне рейдерство, з яким тією чи іншою мірою довелось зустрітись чималій кількості підприємств. В Україні рейдерство стає дедалі жорстокішим і ставить під ризик функціонування не лише невеликих господарств, а й потужних холдингів.

Серед основних питань конференції "Ризики та протидія шахрайству 2019", організатором якої є компанія ProAgro Group :

- діджиталізація системи безпеки в агрокомпаніях;
- ноу-хау в боротьбі з шахрайством;
- як правильно оцінити і мінімізувати ризики;
- профілактика і протидія рейдерству;
- незаконне поглинання підприємства: причини та наслідки, внутрішнє та зовнішнє шахрайство на підприємстві як причина рейдерства;
- незаконні дії правоохоронних органів у системі поглинання підприємства;
- податкові перевірки як підстава для незаконного поглинання підприємства;
- внутрішня безпека на підприємстві як засіб протидії рейдерських атак;
- як правильно оформити договори з зернотрейдерами.

Біль детально за посиланням на сайт події: http://www.proagro.com.ua/events/risk2019/

Україна втрачає 15% врожаю зернових через неправильне зберігання

Україна втрачає 15% урожаю зернових культур через неправильне зберігання і дефіцит потужностей зі зберігання зерна в усіх регіонах, повідомила прес-служба компанії Pro-Consulting.

«Згідно з аналізом, в країні спостерігається дефіцит потужностей зі зберігання зерна в усіх регіонах. Також проблемою залишаються старі елеватори, які працюють неефективно, де загалом проблематично якісно зберігати зерно. Через неправильне зберігання зерна втрати становлять близько 15% урожаю», - йдеться в повідомленні.

Крім того, відзначили експерти, нестача транспорту поряд з наповненими потужностями зі зберігання спонукає фермерів реалізувати урожай кукурудзи з поля за вкрай низькими цінами.

При цьому зниження виручки може ускладнити закупівлю матеріально-технічних ресурсів під новий урожай. Експерти додали, що важливою складовою при експорті сільськогосподарських вантажів з України є перевалка зерна в морських портах. «На сьогодні перевалка зернових вантажів відбувається в 13 морських портах державними або приватними компаніями, як на державних причалах, так і на приватних потужностях», - відзначили в прес-службі.

Згідно з прогнозами аналітиків компанії, зростання конкуренції в перевалочному бізнесі призведе до зниження ставок і змушуватиме гравців ринку до реалізації проектів з енергоефективності та швидкості перевалки, що в свою чергу позитивно вплине на якість перевалочних комплексів.

Нагадаємо, урожай зернових в 2018 році становив 70,1 млн тонн зернових і перевищив історичний максимум 2016 року, коли було зібрано 66 млн тонн зернових. За даними Мінагропроду, в 2017-2018 МР аграрії експортували 39,9 млн тонн зерна.

7 напрямів фінансової підтримки фермерів та кооперативів

Так, державна фінансова підтримка фермерства збережена та вдосконалена за основними минулорічними напрямами, а також доповнена новими.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета на відкритті третього Форуму фермерських технологій.

«Попит на нішеву, фермерську продукцію з кожним роком зростає. Для забезпечення цього попиту як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, Уряд продовжує розглядати розвиток малого та середнього агробізнесу як один із пріоритетів і надавати державну підтримку для фермерів за багатьма напрямами», - прокоментував Віктор Шеремета.

Так, цього року для фермерів та кооперативів передбачена: 90% компенсація вартості дорадчих послуг, 80% компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва,  70% компенсація кооперативам вартості придбаного вітчизняного обладнання, 40% компенсація вартості придбаної с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, здешевлення кредитів, бюджетна субсидія на 1 гектар новоствореним ФГ та бюджетна субсидія на 1 члена не новоствореного ФГ.

За словами Віктора Шеремети, окрім державної підтримки, одним із стимулів для розвитку фермерства в Україні є проведення виставкових заходів саме для фермерів на зразок «Форуму фермерських технологій». В рамках Форуму учасники мають можливість обмінятися корисною та спеціалізованою інформацією щодо фермерської діяльності, перейняти досвід успішно створених сільськогосподарських кооперативів в Україні, презентувати власну продукцію та укласти нові контракти на поставку.