178171

"Аграрний фонд" закупив у Ostchem міндобрива на 1,6 мільярда гривень

Про це повідомляє "Інтерфакс Україна" з посиланням на голову правління ПАТ Андрія Радченка.

"Ми оплатили покупку мінеральних добрив на 1,6 млрд гривень, з них 600 млн - це наші тимчасово вільні власні кошти, решта - це кредитна лінія Укргазбанку", - сказав він.

За словами Радченка, річний цикл черкаського і рівненського "Азоту", що входять в групу Ostchem, становить приблизно 9 млрд гривень. Станом з травня до кінця жовтня в обороті Ostchem пройшло приблизно 4,2-4,5 млрд гривень.

"Ми вклали 1,6 млрд гривень. Власник заводів вклав приблизно стільки ж оборотних коштів." Плюс "зробили закупівлі дистриб'ютори добрив - приблизно на 1 млрд гривень. Всі ці ресурси дозволили запустити хімзаводи", - пояснив керівник "Аграрного фонду".

Радченко додав, що у хімзаводів Ostchem немає боргів перед "Аграрним фондом", хімкомпанія поставила трохи більше продукції, ніж оплатило ПАТ, - на 25 млн гривень.

Волинську цукроварню модернізують за 15 мільйонів євро

Вже цього року планується закупити спеціальні пресувальні установки для віджимання жому, пише visnyk.lutsk.ua. Зараз жом віджимається до 12-13 відсотків сухих речовин, а з встановленням вищезгаданих пресів, буде віджиматися  до 27 відсотків. Для зберігання цього продукту збудують спеціальні склади. За рахунок того, що він буде сухіший і не контактуватиме з навколишнім середовищем, його можна буде постачати селянам на протязі року. З іншої сторони, жом буде використовуватись для виготовлення кормів для великої рогатої худоби, а також для виробництва енергії на біореакторі.

Також планується переробляти відходи після очищення соку цукрового буряка. Для цього встановлять молекулярні преса, які дозволять перетворити відходи на цінне добриво.

На останньому етапі реалізації програми буде налагоджено технологічний процес очистки води, якою миють цукрові буряки. Це дозволить використовувати воду на виробництві повторно.

Загалом реалізація цієї програми обійдеться близько 15 мільйонів євро.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Херсонщині учасники АТО мають у власності 2082 земельні ділянки

 

За даними ГУ Держгеокадастру у Херсонській області, найбільше земельних ділянок отримали військові у Скадовському районі – 361 (60,5 га), місті Херсоні – 276 (123,0 га), Каховському – 258 (463,6 га) та Білозерському – 179 (211,25 га) районах.

 

Крім того, учасникам АТО та членам родин загиблих військовослужбовців надані 4495 дозвільних документів на розробку проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок вони отримають у власність понад 4,4 тисячі гектарів.

Найбільшу кількість дозволів на розроблення землевпорядної документації на Херсонщині отримали учасники АТО у Каховському (618 – на площу 1089,7 га), Скадовському (547 – на площу 145,83 га), Генічеському ( 411 – на площу 161,2 га) районах та у місті Херсоні (393 – 158,67 га).

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

"Артемсіль" може припинити роботу через арешт рахунків

Рахунки державного соледобувного підприємства "Артемсіль" увечері 2 листопада були заарештовані, тож робота підприємства може бути паралізована.

Про це інформує Інтерфакс із посиланням на повідомлення держпідприємства.

Зокрема, арешт відбувся в рамках виконавчого провадження на стягнення з ДП "Артемсіль" 70,5 млн грн штрафних санкцій в результаті порушення умов договору з КПВІ "Пам'ять" в період 2014 -2015 рр.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Динаміка витрат на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні у 2017 році

Індекс цін на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що споживаються сільським господарством, - 126,7%, інформує УкрАгроКонсалт.

При цьому індекс витрат на виробництво продукції рослинництва був на рівні 123,8%, а продукції тваринництва – 118,8%.

Індекс витрат на виробництво сільськогосподарської продукції зріс у вересні порівняно з серпнем на 101,2%, а індекс цін на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що споживаються сільським господарством, - на 101,3%.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Дрібні фермерські господарства в найближчі 5 років в Україні не з'являться, - експерт

Конкурувати, коли працівники вручну засаджують гектар продукції, нереально, вважає Валерій Свідерський, керівник компанії «Орт Груп Трейд», великого постачальника свіжих ягід і фруктів. Про це він заявив на круглому столі "Чи здатний вітчизняний АПК дати поштовх українській економіці", пише facenews.ua.

Валерій Свідерський зазначає, що розвитку дрібного фермерства не сприяє і українське законодавство.

«Я володію часткою в шести регіонах України. Більш-менш якось виживає лише Закарпаття. І це не завдяки українському законодавству, а завдяки «чорним грошам» угорської влади, які просто ходять і роздають частки колгоспникам. Можливо, ще Львівська область, де Польща заходить на ці території. Все інше - дуже плачевно. Електроенергії немає, інтернету немає, а якщо немає інтернету, то не буде і технологій», - сказав Свідерський.

За його словами, труднощі виникають навіть з підведенням електроенергії до земельних ділянок, які мають статус особистого сільського господарства (ОСГ), призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

«Треба вводити у приватну власність під будівництво хоча б одну-дві сотки, а це вже гроші і договорняки. Плюс треба робити проект, проект треба узаконювати, цей ланцюжок тягне за собою колосальні гроші. На 1 га землі, щоб хоч щось посадити треба мінімум 20 000 доларів. У селянина таких грошей просто немає», - сказав Свідерський.

Ваш вибір 'Подобається'.