Агролайфхак: як правильно зберігати картоплю, щоб урожай не пропав

Агролайфхак: як правильно зберігати картоплю, щоб урожай не пропав

Щоб бульба не зігнила і не змерзла аж до весни пропонуємо декілька простих порад від досвідчених господарів, які допоможуть якнайкраще її зберегти.

По-перше, селяни радять перекладати картоплю лушпинням цибулі.

“Річ у тім, що фітонциди, які містяться в цибулі, захищатимуть коренеплоди від хвороботворних бактерій, – каже Михайло Босюк, фермер. – Відповідно, картопля не буде гнити.

Отож, висипавши трохи коренеплодів, я посипаю їх двома-трьома пригорщами лушпиння, а тоді – знову картопля. Так бараболю зберігав ще мій прадід і казав, що завжди гарно лежала до весни. Тож і я послуговуюсь його порадами”.

Дехто ж радить використовувати червону горобину, а також поряд із картоплею зберігати столові буряки. Однак перш, ніж занести урожай до підвалу, паяльною лампою слід обпалити стіни й підогу. І ось чому.

“У такий спосіб ми вбиваємо будь-які хвороботворні бактерії, які можуть бути у підвалі, а згодом – уразити принесену бульбу, – розповідає Галина Базюк, дачниця. – Опісля два-три дні приміщення провітрюється й лише тоді заносимо урожай. Висипавши у засік для картоплі три-чотири мішки бульби, обов’язково кладемо на неї гілочки червоної горобини, на яких повинні бути кетяги ягід. А також розкладаємо декілька столових буряків.
Річ у тім, що і горобина, і буряки потребують підвищеної вологості. Відтак вони вбиратимуть її, й цим самим вбережуть картоплю від гниття. Окрім того, фітонциди, які виділяють листочки і ягоди горобини, згубні для хвороботворних бактерій. Завдяки такому простому й доступному методу в нас ніколи не псується бульба”.
“А я картоплю перекладаю гілочками хвої, – каже Михайло Линюк. – Це також чудовий засіб вберегти урожай від хвороб. Тож гнилі коренеплоди у моєму підвалі трапляються вкрай рідко”.

Ще один дуже важливий нюанс – температура зберігання. Господарі кажуть: картоплю слід заносити до підвалу, коли у приміщенні – від плюс 12 до 14 градусів. Тоді температура має поступово знижуватись, і зимувати картопля повинна при +2 – 3 градусах.

“Чи добре збережеться урожай, залежить і від того, як його зібрали, — запевняє Віталій Пахольчук, директор дослідного природничого центру. – Потрібно максимально уникати усіляких пошкоджень картоплі. Адже пошкоджені бульби більш схильні до ураження хворобами”.

Джерело: Ukr.Media

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ahrolajfhak-yak-pravylno-zberihaty-kartoplyu-shchob-urozhaj-ne-propav
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН