178171
182818

Американці знайшли заміну гліфосату

Новинку на форумі 400 m Ag and Food Innovation в США представив директор компанії Джон Ріветт, передає agroday.com.ua.

Новий продукт – це нетоксичний гербіцид на основі мінералів. За словами розробників, він може вбити всі бур’яни, які на даний час вважаються терпимими або стійкими до гліфосату.

Ріветт не уточнює склад мінералів нового гербіциду, але говорить, що вони широко доступні.

«Мінерали подрібнюються в порошок і змішуються з водою до стану пасти. У цей час відбувається екзотермічна реакція, яка призводить до виділення тепла і «жонглює» молекулами з одного з’єднання в інше», — розповідає він.

При цьому виробник погоджується, що з часом компанії доведеться розкрити точні компоненти препарату і вказати їх на етикетці. Але поки Nontox отримує патент на нову суміш, цього точно робити не будуть.

Продукт вже пройшов тестування і показав, що може вбити всі бур’яни, на яких він застосовувався. «Під час досліджень в Австралії гербіцид знищив 26 видів бур’янів, терпимих до гліфосату», — додав Ріветт.

Поки питання полягає в тому, чи буде використання препарату економічно ефективним або ж обмежиться цільовим застосуванням.

На даний момент гербіцид виробляється на заводі в Даббо (штат Нью-Йорк), але компанія планує залучити $1,5 млн інвестицій, щоб довести обсяги виготовлення до промислових.Виробництво пива може подорожчати через поломку єдиного в країні гранулятора

Українські виробники хмелю зіткнулися з проблемою переробки хмелю врожаю 2018 через поломки єдиного в країні гранулятора, який належить компанії «Хопштайнер Україна», пише Agronews.

Через поломку гранулятора виробники хмелю стали перед вибором, що робити з урожаєм нового року — чекати завершення ремонту, відправляти свій хміль на переробку в сусідні європейські країни.

У другому випадку вартість хмелю може піднятися, через що пивовари понесуть додаткові витрати.

Повідомляється, що гранулятор зламався ще кілька місяців тому, якраз напередодні отримання нового врожаю українського хмелю. При цьому хміль може зберігатися в холодильнику в гранульованому вигляді без втрати якості до 9 місяців, а в гранульованому — 1-2 роки.

Сучасні пивзаводи не використовують у виробництві шишки хмелю, а застосовують гранули з хмелю або екстракт.

За інформацією компанії «Хопштайнер Україна», поломка серйозна і поки не відомо скільки займе часу відновлення виробничої лінії.

Сьогодні тільки малі і середні пивоварні заводи, яким належить менше 10% пивного ринку України, у своїх технологіях використовують хміль гранульований вітчизняного виробництва.

Великі ж пивоварні компанії з іноземним капіталом закуповують виключно імпортну хмелесировину у вигляді гранул і екстрактів гірких сортів американського і німецького виробництва.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму

На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму. Рослини використовують для опалення адміністративних приміщень, пише realno.te.ua.

Енергетичну ферму створили в рамках проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами». Основною його метою є вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки.

Ваш вибір 'Подобається'.


Інвестиції в аграрний сектор економіки окуповуються доволі швидко

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у період 2015-2017 років 1 грн інвестицій в основний і оборотний капітал аграрних підприємств принесла в середньому на рік 0,295 грн приросту прибутку до оподаткування. Тобто нині інвестиції в аграрний сектор економіки окуповуються доволі швидко – за 3,4 року, поінформував провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, більшість національних інвесторів усвідомлюють привабливість аграрного виробництва України. Це підтверджують позитивні тенденції динаміки капітальних інвестицій.

Навіть в умовах війни, економічної нестабільності й інших негативних чинників обсяги капітальних інвестицій в аграрну сферу за останні три роки порівняно з 2014 роком збільшилися на 81%, підкреслив науковець.

У 2018 році високі темпи приросту капітальних інвестицій знизилися. Це пояснюється тим, що в умовах підвищених ризиків національні інвестори надають перевагу коротким інвестиціям у приріст оборотного капіталу, які більші за капітальні. Їх розмір з розрахунку на 1 грн капітальних інвестицій за останні три роки складає 2,64 грн. Короткі інвестиції дають швидкий ефект, але не створюють бази для майбутнього розвитку, що є значною проблемою стратегічного характеру, застеріг Микола Кісіль.

При цьому уявлення іноземних інвесторів щодо окупності вкладень їх капіталу в аграрному секторі України є здебільшого песимістичні. Не випадково накопичений у виробництво продукції сільського лісового і рибного господарства капітал нерезидентів на кінець 2017 року склав лише 621,2 млн дол. США, з яких 43% надійшли з офшорів.

Незважаючи на значні ризики високий рівень ефективності інвестицій має мотивувати інвесторів на їх здійснення, вважає експерт.

Інвесторам слід розуміти, що вкладання ними капіталу в аграрні проекти нині й надалі є вигідною справою. У перспективі їх доцільно поєднувати з інвестиціями у перероблення аграрної продукції. Цьому також сприятиме зменшення інвестиційних ризиків у зв’язку з очікуваним у найближчі роки припиненням активної фази зовнішньої військової агресії на Сході та Півдні України, посиленням протидії корупції й аграрному рейдерству, захистом прав інвесторів та іншими позитивними наслідками реформування вітчизняної економіки, підсумував Микола Кісіль.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Рада знизила податок на технічний спирт

Про це повідомляє прес-служба Укрспирту.

​Зокрема, законом передбачено оподаткування технічного спирту за нульовою ставкою:

  • спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення;
  • спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
  • спирту етилового денатурованого, що використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
  • спирту етилового-сирцю, що використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
  • спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання.
  • Також узгоджено заходи контролю за обігом спирту, що передбачає, поширення системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) на обіг спирту в Україні. Дана система контролю вже успішно функціонує на ринку обігу палива.
Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Воєнний стан: як працюватиме Укрзалізниця

У максимально короткі терміни буде вжито необхідних заходів для переведення роботи з мирного на воєнний стан. Про це заявив на своїй сторінці у Фейсбук  виконувач обов’язків голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Вантажоперевезення здійснюватимуться згідно з графіком руху та за всіма не забороненими законодавством маршрутами.

«У разі зміни логістики перевезення вантажів морськими шляхами, зокрема в Азовському регіоні, Укрзалізниця готова до переорієнтації вантажів на інші порти», – відзначив Євген Кравцов.

Він запевнив, що компанія керується у своїх діях Конституцією та законами України, рішеннями Верховної Ради, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами центральних органів виконавчої влади та статутом товариства. Пасажирські та вантажні поїзди курсуватимуть відповідно до графіка руху та за всіма не забороненими законодавством маршрутами.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела військовий стан у 10 областях України.

Ваш вибір 'Подобається'.